14.08.2019 у Норвегії орієнтувальники розіграли перший комплект медалей.
Норвежець Олав Лунданес виявився одним з найвеличних орієнувальників на довгій дистанції усіх часів, взявши шосте золото в цьому форматі і четверте поспіль. Його земляк Каспер Фоссер, ще юніор, взяв срібну медаль, а Даніель Хубман, Швейцарія, бронзу.
У гонці довжиною понад 16,6 км з набором висоти 530 м Каспер Фоссер, нещодавній золотий призер середньої, довгої та естафети на Чемпіонаті світу з орієнтування серед юніорів, був швидшим більшу частину (початок та середина) дистанції. Зокрема, його рішення обрати шлях на північ від лінії на початку другого довгого перегону виявилося дуже хорошим. Але Лунданес біг у гарному темпі, і з 16 перегону, де він обрав особливо вдалий шлях, вийшов уперед. Такий розклад і залишився, оскільки Фоссер втратив трохи швидкості та енергії. Обидва норвежці мали майже ідеальне проходження.
Шведка Туве Александерссон наслідувала подвиг Олава Лундана, завоювавши четверте золото WOC на довгій дистанції поспіль, з величезним відривом у 6 хвилин та 16 секунд. Невелика помилка на першому КП була каталізатором повної концентрації і зусиль з того чмоменту. Довгий перегон 7-8 був вирішальним, багато суперниць витратили на 3 хвилини більше, ніж Александрссон. Та вона також обрала дуже швидкий варіант на перегоні 4-5. Туве випереджала всіх суперниць завдяки чистій швидкості бігу в поєднанні з тонкою технічною точністю, за винятком срібної призерки Ліни Странд, яка підтримувала такий самий темп у заключній частині дистанції. “Я чула, що я маю добру лідерську позицію, пробігаючи глядацький перегон”, – сказала Александрссон, – та можу трохи відпочити на останній частині дистанції”.
Марійка Тейні (Фінляндія) зберігала “медальну” позицію значну частину дистанції, але втратила час наприкінці і фінішувала на 12 секунд повільнише за молоду орієнтувальницю зі Швейцарії – Сімону Еберсольд.
Офіційні результати
За матеріалами WOC-2019
Фото зі сторінки