Український біговий рух шириться семимильними кроками, щорічний приріст учасників масових пробігів рівний 30%, а кількість міст з напівмарафонами та марафонами високого рівня організації зростає від року і рік.

Прикладом такого взаємного розвитку як організації, так і кількості учасників став Run the World Львівський напівмарафон, який відбувся в місті Лева 14-го квітня. На старт всіх дистанцій (окрім півмарафону учасники змагались на 10-ці, благодійній 3-ці та дитячих забігах) вийшло більше 2000 бігунів, а основну дистанцію в 21,097 км  подолали 701 учасник, серед яких були як любителі, так і професійні атлети.

Перемогу на 10-кілометровій дистанції у чоловіків здобув Сергій Оксенюк (31:03), у жінок Олена Лавренюк (38:38). На дистанції 21,097 км першим дістався фінішу Богдан Семенович (1:06:10), у жінок найшвидшою стала Софія Яремчук (1:17:05).

Дуже неочікувано було побачити на старті Львівського напівмарафону Софію Яремчук, яка провела дуже вдалий і тривалий сезон, і після срібла на чемпіонаті АБАФ з напівмарафону, що проходив в рамках Nova Poshta Kyiv Half Marathon, мала взяти відпочинок.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Софія, розкажи, як було прийнято рішення стартувати в Львові?

В п’ятницю ввечері отримала дзвінок від тренера ШВСМ Олега Лещишина, через травму однієї з учасниць він запропонував мені стартувати і організатори дуже хотіли, щоб у Львові бігли львів’яни. Оскільки я була в Україні, подзвонивши до тренера в Рим отримала “згоду” бігти в тренувальному режимі. Я не могла відмовити пробігтися вуличками рідного міста, а перемога стала дуже приємною. Вийшов дуже хороший сонячний день, побачилася з друзями і просто чудово провела час на змаганнях.

Ти провела дуже сильний сезон, ще й дуже ранній, як ти сама оцінюєш свої результати?

Так, я розпочала змагальний сезон ще 31 грудня, бігла 10-ку. В цілому, я дуже задоволена результатами в сезоні, вдалось значно покращити особистий на півмарафоні на змаганнях в Італії (10 березня на Roma Ostia Half Marathon  спортcменка скинула більше як півхвилини зі свого особистого 1:11:17, –  прим. ред), і за тиждень до Львову в Києві я показала 1:12:36, що для київської траси є дуже гарним результатом. Тож враження лише позитивні та добрі.

Які твої плани і завдання на майбутнє, зараз по плану відпочинок?

Насправді, відпочинок мав розпочатись ще після Roma Ostia, але було прийнято рішення трохи подовжити сезон, щоб виступити на низці стартів, в тому числі на Київській половинці. 

Щодо планів, авжеж це 5000 і 10000 метрів. Планую виступати на ЧУ в Мелітополі, тому готуватись буду до доріжки. Дуже хочеться бігти швидко на стадіоні, з шосе справи вже добре, тож хочеться показати себе на доріжці.

Фото: Все Пробеги

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів