Рівно тиждень тому, 2 березня, у Олешках Херсонської області відбувся традиційний весняний старт – Командний чемпіонат України з легкоатлетичного кросу. Враховуючи пильну увагу легкоатлетичної спільноти у ті дні до Чемпіонату Європи, вважаємо просто необхідним поділитися з вами подробицями цього старту та емоціями переможців.

Так старту у Олешках став відбірковим для участі у Чемпіонаті світу з кросу, який 30 березня прийматиме Данія (Орхус). За правилами відбору на головну кросову подію світу потрапляли переможці у чоловіків та жінок, а також у юніорів та юніорок. У жінок дуже впевнену перемогу оформила Дар’я Михайлова (8 км, 28:42). У чоловіків боротьба виявилася напруженішою – Василь Коваль та Дмитро Сірук сперечалися за перемогу до самого фінішу, і врешті сильнішим виявився перший – Василь переміг з відривом в шість секунд (10 км, 32:11).

У юніорській віковій категорії путівки в Данію здобули Іванна Кух (4 км, 15:26) та Василь Сабуняк (6 км, 20:02). Тоді як загальний залік змагань виграла збірна Харківської області, другими стали представники Донеччини, третіми – господарі чемпіонату, Херсонська область.

Після змагань ми вирішили дізнатися у Василя Коваля, як для нього склався біг та не забули розпитати і про його подальші плани.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Насправді, бігли не швидким темпом, але усі суперники були гідні. Тому я дуже вдячний їм за нормальну конкуренцію. Якщо говорити про підготовку до сезону, то на зборах я не був, готувався у Житомирі до стартів.

Тепер буду готуватися до чемпіонату світу, відбіжу крос, а потім вже буду тренуватися до стартів на доріжці. Конкретних завдань поки що не ставили, будемо дивитися по готовності далі”, – поділився Василь.

З переможницею ми поговорили спершу про її вміння поєднувати кроси і біг по шосе, адже зовсім нещодавно Дар’я оновила свій особистий рекорд на півмарафоні (1:12:28). Крім того, спортсменка розкрила таємницю про своїх наступних суперників.

Я просто люблю біг в усіх його проявах. Від 5 км до марафону, від доріжки і шоссе до кросів. Між кроссом і шосе є схожість – це прорахування найкоротшого і найлегшого маршруту, та і гірочки також трапляються і там, і там: можна трохи відволіктись від того, що тобі важко. На доріжці не так – ти став і терпиш, рахуєш секунди. Я хочу навчитися поєднувати все і я прямую до цього. Наступною метою буде доріжка, а потім марафон – це ті суперники, які ще не підкорились мені до кінця”.

Також Дар’я поділилася враженнями і щодо розвитку подій на дистанції та підготовку до сезону загалом та першості планети зокрема:

“Я одразу вирішила не грати в жодні ігри з суперниками і побігла своїм темпом, тож від початку і до кінця бігла сама. Дякуючи вболівальникам, було не зовсім нудно, та і трасса була достатньо цікавою: і з пісочком, і з гірочками, і з поворотами. Але в порівнянні з іншими кросами в Європі все ж траса була середньої складності. Найважче для мене на європейських кросах – не заблукати, тому що кожне коло може бути різним, а в Олешках було все просто, тож я не боялась бігти сама.

По відчуттям біглося легко, відчуваю Кенію в своїй крові і знаю, що здатна на більше. Давно мріяла туди поїхати, і цієї зими після вдалого сезону просто взяла квитки і поїхала, хоч і знала, що це буде повністю за мій рахунок, і з тих пір ще жодного разу не пожалкувала. Далі до Чемпіонату світу буду готуватись в Шклярській порембі (Польща). А на цих вихідних маю ще один серйозний старт Чемпіонат Франції з кросу, де буду виступати за мій клуб Racing multiathlon Paris”.

Для довідки

Чемпіонат світу з кросу – найбільші міжнародні змагання з кросу. Щорічно проводяться з 1973 року по егідою ІААФ, а починаючи з 2011 року чемпіонат проходить раз на два роки. Цьогоріч 2-кілометрова траса буде прокладена територією місцевого музею археології та етнографії Моесгор. А на кожному колі спортсменів очікує забігання по похилий дах головної будівлі музею (загальний набір висоти на дистанції складе 75 метрів). Цікаво, що не оминули увагою тут і бугінів-аматорів. Після завершення основної програми чемпіонату на старт зможуть вийти всі охочі, які зареєструються для участі в масових забігах на дистанціях 4, 8 і 12 км.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів