Ольга Ляхова влаштувала справжній експеримент на Чемпіонаті України і вперше вийшла на дистанцію ледь не вчетверо довшу її коронної! Дебют вдався –  Ольга стала чемпіонкою України на дистанції 3000 метрів.

Оля розпочала забіг всередині групи і поступово підібралася до лідерів, врешті очікувано видала чудове фінішне набігання і, як результат, – 9:39.62. А в вже через день після цього Оля встигла оновити свій найкращий результат у сезоні на змаганнях у Франції.

А такий експеримент був частиною підготовки спортсменки до 800-метрівки на Чемпіонаті Європи. Тому Жорстка Атлетика довідалася про всі емоції та перипетії подолання 3000 метрів Олею, а також про підготовку до сезону!

У першу чергу цікаві емоції від трійки! Як тобі, сподобалося? Чи не виникло думок надалі пробувати себе на довшій дистанції?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Дуже довго бігти як на мене. Таке відчуття було, що впала в транс, і тільки пролітали кола. І, звичайно ж, чекала фінішу і сильних розбірок. Але в підсумку навіть здивувалася, що не довелося включатися на всі 100%, а вдалося прокотити цю дистанцію, як тренування. Але в загалому сподобалося, та більше не хочу. До Олімпійських Ігор, я думаю, не буду міняти дистанцію, буду продовжувати бігати 800 і 400 м. Але звичайно, не виключено пробігти 1-2 рази 1500 м або 3000 м.

Після якого моменту стало важко? І чи було важко? Адже фінішувала дуже бадьоро)

Було важко, як на тренуванні. Але 3000 м значно відрізняються від 800 м, тут закислення настає повільно, в на 800 м вже після 400 м. Моїм завданням було протриматися за дівчатами, і ближче вже до фінішу зробити перемикання. На другому кілометрі дівчата почали тікати, а я продовжувала бігти в тому ж темпі, і помітила, що з кожним колом наближаюся до них. Це було цікаво, як ніби на полюванні))) Але на фініші я зрозуміла, що ще сили є і почала фінішний спурт.

Ти цього сезону спробувала нові місця для зборів. Уже відчуваєш ефект? Де сподобалося більше?

Так, цього року було багато експериментів, це і місця зборів і біг на 3000 м. Дуже сподобалося на зборах в Новій Зеландії і Кенії. Відчуваю, що після збору в Кенії, потрібно брати мінімум 2 тижні на акліматизацію. Складно виступати на змаганнях на першому тижні після збору. І ще там повинна бути помірне навантаження, щоб не скотитися в «яму». Щодо умов, то сподобалося дуже в Кенії, відмінна погода, смачна їжа, хороші стежки для бігу, синтетичний стадіон. Висота 2400 м. У Новій Зеландії теж дуже сподобалося. Вражаюча країна з неймовірною природою, яка змінюється кожні 50 км. Вдалося трохи побачити краси Нової Зеландії. Висота там 1700 м, погода гарна, але в Кенії тепліше. Стадіон лише трав’яний. Але були і мінуси: дуже довго летіти, 12 часова різниця.

Які плани по стартам до Чемпіонату Європи?

У мене було дуже сильна серія змагань, це 6 лютого Польща 800 м, 8 лютого Чемпіонат України 3000 м, 10 лютого Франція 800 м. Треба трохи відпочити, так як було дуже багато переїздів, і я буквально приїжджала зі старту на старт, без відпочинку. А потім буду тренуватися в Києві до Чемпіонату Європи, потрібно ще трохи попрацювати.

Головне фото: ФЛАУ

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів