В останній день січня в київскому манежі ШВСМ відбувся чемпіонат м. Києва з легкої атлетики у приміщенні, який вже традиційно радує глядачів та спортсменів нормативами на ключові міжнародні старти в короткому бар’єрному спринті. В цьому році жіночий фінал на 60 метрів з/б у жінок став особливим для Наталії Ручківської, яка не лише оформила перемогу, але й виконала норматив на зимовий ЧЄ! Переможний час спортсменки склав 8,23, при нормативі 8,24.

Редакція надзвичайно потішена даною звісткою, адже ще кілька років тому Наталія була фотокореспондентом, і в тому числі співпрацювала з Жорсткою Атлетикою, і саме її знімками оформлялись багато матеріалів на сайті. Тож користуючись нагодою ми вирішили привідкрити завісу, та познайомити читачів з перспективною спортсменкою.

Наталія, ти відновила активні тренування лише роки 2-2,5 тому. Яку мету ти собі тоді ставила і яка була у тебе мотивація?

Так, все вірно, після смерті свого другого тренера Батруха М.П. я не тренувалась 3 роки. Бажання повернутись до тренувань прийшло якось спонтанно. Вплинув на моє повернення мій перший тренер Гоняк В.М, адже протягом мого 3-річного відпочинку, він постійно казав, що я можу повернутись, бо не до кінця розкрилась і можу показати результат. І моє бажання повернутись підтримав мій теперішній тренер.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Ти миттєво вийшла на рівень КМС, але далі справи не пішли так швидко. І лише в цьому сезоні ти зуміла показати швидкі секунд рівня норматива на ЧЄ. Як ти охарактеризуєш даний прогрес, це твій поступовий, логічний розвиток, або ж ви привнесли зміни, нововведення в тренувальний процес?

В цьому плані я не згідна, з моменту мого повернення і до сьогодні, кожного сезону, мій результат покращувався, що в манежі, так і на повітрі. Всі роки я була близька до виконання нормативу (на молодіжний ЧЄ норматив я виконала, але завадив вітер +2.1.), на відбір в ЧЄ в Берлін я була близька, але завадили особисті обставини. Зміни звісно були ,кожного року тренер щось змінює в підготовці, як він говорить, шаблону не існує, з цим я згодна повністю. 

Наталія на одному з тренувань на стадіоні “Атлет” НСК Олімпійський

Через те, що я пропустила великий проміжок часу, в мене було багато технічних проблем, і вони ще є досі, адже бар’єри я починала вчити практично з нуля. Найбільшою проблемою був стартовий розбіг та перший бар’єр, він був дуже нестабільний. Наразі цю проблему частково вдалося вирішити!

Як по відчуттям, запас ще маєш до покращення секунд, ще є куди розбігатись?

Наступні змагання покажуть, завдання «максимум» на сезон ще не виконала (посміхається, прим. ред.).

Ти працюєш зі своїм чоловіком, молодим тренером Віталієм Юрчуком. Ти Віталія у всьому слухаєшся, чи у вас діалог на тренування?

Так, вік мого тренера багатьох дивує, йому 23 роки, а коли він почав мене готувати йому був всього 21 рік. Зараз у нас є невелика група, але всі в лідерах у своїх вікових категоріях в бар’єрному бігу. Для нього це не робота, а спосіб життя – він фанат бар’єрів.

Звісно, слухаюсь! Побудовою тренувального процесу та стратегією підготовки займається повністю він, але мої відчуття для нього в пріоритеті, і тренування може кардинально мінятись, якщо моє самопочуття говорить інше. У нас немає такого, що ми «тупо» слідуємо плану.

І останнє питання, твоє завдання мінімум на сезон?

Завдання мінімум виконано, PB є)

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів