Збірна США, вигравши 11 видів, здобула перемогу на новому легкоатлетичному турнірі – супердинамічному Кубку світу серед націй, який вперше в історії відбувся у Лондоні 14-15 липня. Срібним призером стала збірна Польщі, а бронзу отримали господарі турніру.

При цьому цікаво, що американці так само стали лідерами у медальному заліку і минулорічного Чемпіонату світу, який приймав цей же Олімпійський стадіон Лондона.

У новому турнірі змагалися 8 найкращих збірних за результатами останнього ЧС. Тоді, до цієї «вісімки» увійшли команди США, Великобританії та Північної Ірландії, Польщі Китаю, Німеччини, Франції, Ямайки та ПАР.

Досягнення не мають бар'єрів

Призовий фонд дводенних змагань склав 2 мільйони доларів для країни переможниці. Крім того, переможці турніру отримали кубок під назвою «Всесвітній платиновий трофей», вартість якого становить $ 250 тис. За словами організаторів змагань, це найдорожчий трофей в історії спорту. Незважаючи на те, що боротьба відбувається за командну першість, а команда-переможець отримує трофей, спортсмени нагороджуються і в індивідуальному заліку.

На кожному виді держава може бути представлена одним спортсменом, за фінальним результатом якого збірна отримує очки (від 8 до 1 залежно від зайнятого місця). Серед видів програми – виключно змагання на стадіоні, найдовшим біговим видом є біг на 1500 м.
За підсумками Кубку американці набрали 219 балів, залишивши далеко позаду поляків та британців (162 та 155 відповідно).

У набиранні очок американцям найбільше допомогли спринтерські види. Команда США виграла чоловічі 400 м (Пауль Дедеву – 44.48, особистий рекорд), 400 м з бар’єрами  (Кенні Селмон – 48,97) та етафету 4×400 м (2:59,78). Також американці перемогли у стрибках з жердиною серед чоловіків (Сем Кендрікс – 5,83 м), 800 м серед чоловіків (Клейтон Мерфі – 1:46:52) та у жіночому стрибку у висоту (Вашті Каннінгем – 1.96м).

Серед 6 перемог поляків – золоті медалі у метанні молота серед жінок (Аніта Влодарчик – 78,74 м) та чоловіків (Войцех Новицьки – 77,94 м), 1500 м серед чоловіків (Марчин Левандовськи – 3: 52,88) та жінок (Софія Еннауі – 4:07.66).

Господарі Кубка здобули перемогу у жіночому стрибку з жердиною (Холі Брісдейл – 4.75 м), жіночій естафеті 4×100 м (42.52) та у жіночому стрибку у довжину (Лоррейн Уген – 6.86м).