Збірна США, вигравши 11 видів, здобула перемогу на новому легкоатлетичному турнірі – супердинамічному Кубку світу серед націй, який вперше в історії відбувся у Лондоні 14-15 липня. Срібним призером стала збірна Польщі, а бронзу отримали господарі турніру.

При цьому цікаво, що американці так само стали лідерами у медальному заліку і минулорічного Чемпіонату світу, який приймав цей же Олімпійський стадіон Лондона.

У новому турнірі змагалися 8 найкращих збірних за результатами останнього ЧС. Тоді, до цієї «вісімки» увійшли команди США, Великобританії та Північної Ірландії, Польщі Китаю, Німеччини, Франції, Ямайки та ПАР.

Призовий фонд дводенних змагань склав 2 мільйони доларів для країни переможниці. Крім того, переможці турніру отримали кубок під назвою «Всесвітній платиновий трофей», вартість якого становить $ 250 тис. За словами організаторів змагань, це найдорожчий трофей в історії спорту. Незважаючи на те, що боротьба відбувається за командну першість, а команда-переможець отримує трофей, спортсмени нагороджуються і в індивідуальному заліку.

На кожному виді держава може бути представлена одним спортсменом, за фінальним результатом якого збірна отримує очки (від 8 до 1 залежно від зайнятого місця). Серед видів програми – виключно змагання на стадіоні, найдовшим біговим видом є біг на 1500 м.
За підсумками Кубку американці набрали 219 балів, залишивши далеко позаду поляків та британців (162 та 155 відповідно).

У набиранні очок американцям найбільше допомогли спринтерські види. Команда США виграла чоловічі 400 м (Пауль Дедеву – 44.48, особистий рекорд), 400 м з бар’єрами  (Кенні Селмон – 48,97) та етафету 4×400 м (2:59,78). Також американці перемогли у стрибках з жердиною серед чоловіків (Сем Кендрікс – 5,83 м), 800 м серед чоловіків (Клейтон Мерфі – 1:46:52) та у жіночому стрибку у висоту (Вашті Каннінгем – 1.96м).

Серед 6 перемог поляків – золоті медалі у метанні молота серед жінок (Аніта Влодарчик – 78,74 м) та чоловіків (Войцех Новицьки – 77,94 м), 1500 м серед чоловіків (Марчин Левандовськи – 3: 52,88) та жінок (Софія Еннауі – 4:07.66).

Господарі Кубка здобули перемогу у жіночому стрибку з жердиною (Холі Брісдейл – 4.75 м), жіночій естафеті 4×100 м (42.52) та у жіночому стрибку у довжину (Лоррейн Уген – 6.86м).