У мешканців Дніпра є стійка віра в майбутнє міста в статусі столиці України. У цьому переконані всі, навіть у популярній пісні співають, що кияни мають берегти нерви, і хоча Дніпро поки не перший, але він в той же час і не другий. Погодьтеся, цікава логіка! Поспішаємо вас запевнити у відсутності будь-якого гумору в цих словах, особливо, якщо говорити через призму спортивної складової. І нерви мають берегти не лише в Києві, але й в Харкові, Одесі та Львові!

Минулого року в Дніпрі пройшов 3-й за кількістю фінішерів в Україні марафон та 4-й півмарафон! Більше того, за результатами 2017 року Дніпро стало 3-м у рейтингу найбільш бігових міст України. Усього на дистанціях марафону та напівмарафону там фінішувало 1198 спортсменів, а безсумнівним локомотивом став 2th Interpipe Dnipro Halfmarathon, де фінішу дісталися 668 півмарафонців. І це при загальній кількості учасників бігового свята в 2,5 тисячі! Захоплює? Нас також! Давайте разом проаналізуємо причини такого успіху!

Траса і компактність

Площа Героїв Майдану – обрана місцем стартового містечка. Певно, це одна з найвідоміших площ країни, в будь-якому випадку її важко сплутати з чимось іншим. Уся дистанція компактно розміщена на правому березі Дніпра (не міста, річки, не плутайте), що в першу чергу вплинуло на перепад висоти. Точніше сказати, перепадів тут практично немає – всі події розвиваються між 56 і 64 метрами над рівнем моря, ні більше, ні менше, організатори за це ручаються!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Естафетна траса

Цікавою особливістю траси є два кола. Авжеж, марафонці умовно поділені на два табори – ті хто не любить бігати колами, і безпосередньо “упороті” бігуни, яким все одно (редакція Жорсткої Атлетики відносить себе до останніх). Але в цій ложці дьогтю з двома колами є і цілком пристойна бочка меду – це практично ідеальні умови для естафети. У випадку естафети на двох, кожен з учасників пробігає практично однакову трасу, в таких умовах змагання відбуваються не лише з командами суперницями, але й між кожним з учасників однієї команди. Тож, дніпровська естафета ідеальна можливість позмагатися зі своїм запеклим біговим товаришем! А що стосується естафети на чотирьох – це чудова нагода відчути себе (команду) чотириступеневою ракетою та направитись до космічних цілей!

Тут дійсно дуже гарно!

Космос і туризм

До набуття Україною Незалежності в 1991 році Дніпро було закритим містом для іноземців. Цікавий факт, чи не так? І все це через космічні штучки, які роблять у цьому місці чи не найкраще в світі! Навіть Ілон Маск вважає дніпровські ракетоносії чи не другими в світі. Наївний. Але варто сказати чесно: ті іноземці втратили дуже багато!

Для щасливчиків, які вже мають на руках реєстрації, до або ж після змагань відкриється дуже цікавий туристичний Дніпро: Аерокосмічний музей, парк ракет, пішохідні бульвари, казковий Монастирський острів та нічна Дніпровська набережна, яка без перебільшень є найгарнішою в країні!

Рекорд

Дніпро є рідним містом для чинного рекордсмена України з півмарафонського бігу, легендарного короля європейського кросу Сергія Лебедя, який ще в 2003 році показав грандіозні 1:01,51! У перекладі на людську мову це значить, що середня швидкість Сергія склала 2 хвилини і 55 секунд на всій дистанції! А як вважаєш ти, наш любий читачу, який час буде у тебе на фінішу 3rd Interpipe Dnipro Halfmarathon 2018?

Сергій проти Мо

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів