На одному з найбільших стадіонів світу розгорілась боротьба в рамках другого етапу Діамантової Ліги-2018. Серед зливи, як результатів, так і атмосферних опадів, ми б хотіли виділити наступне.

Перше: українці

Як вже повелось в останні роки, локомотивом українських виступів у Лізі є сектор для стрибків у висоту. Тож, на першому жіночому змаганні Ліги не дивним було побачити і українських дівчат. Після пропуску зими в сектор повернулась досвідчена Оксана Окунєва, а компанію їй склала дещо менш досвідчена Катерина Табашник. Оксана зробила дві успішні спроби, на висоті 180 і 185 сантиметрів, а от 188 поки лишились неприступними, у Катерини теж 185, але з другої спроби – як результат у Оксани високе четверте місце, Катерина – восьма в підсумку. Перемогу здобула нейтральна атлетка Марія Ласіцкене – 1,97.

Ще одна українка за національністю, яка виступає за Ізраїль, Ганна Князева-Міненко в секторі для стрибків потрійним показала п’ятий результат в підсумку, в третій спробі Ганна полетіла на 14,19. Цікаво, що нещодавно Ганна зверталась за допомогою до тренера легендарної Інеси Кравець Кушніра Миколи Миколайовича.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Друге: спринти

Чоловіча 100-метрівка стала родзинкою для китайського глядача. Під сильним дощем на доріжці зібрався просто космічний склад: Су Бінгтян, Раміль Гулієв, Андре Де Грассе та Джастін Гатлін. І хоча прудконогий китаєць Су з самісінького старту і почав демонструвати «хто в домі господар», але на фініші його перевагу нівеліював не хто-небудь, а маловідомий, молодий британець Ріс Презкод. З особистим рівня 10,03 зразка ЧС в Лондоні 2017 року, Ріс «відсидівся» в першій половині дистанції після чого здійснив надзвичайний камбек, і випередив Су на 1 соту секунди – 10,04 час переможця. Що ж до більш іменитих учасників – і Раміль, і Джастін набігли 10,20, а Де Грассе лише 10,25.

200 метрів у жінок теж не лишили глядачів байдужими, хоча голландські вболівальники залишились незадоволеними. Олімпійська чемпіонка Дафне Схіперс нічого не змогла протиставити феноменальному фінішу багамки Шони Міллер-Уібо, як результат «прірва» в 3 десятих: 22,06 проти 22,34.

На 100 з’б у жінок перемогу здобула Бріана Макніл (12,50), Кенді Харрісон лише третя (12,56), срібло у ще однієї представниці США Шеріки Нелвіс (12,52). У чоловіків на короткому бар’єрному спринті перемогу з лідируючим часом в світі здобув ямайський атлет Омар Маклеод (13,16), у нейтрального атлета Сергія Шубенкова третій час (13,27).

Третє: легенди продовжують змагання

Попередній сезон був важким для Рено Лавіллені і Катерін Ібаргуен, в 2017-му обидва вибули зі змагань за Diamond Trophy після багаторічного домінування в IAAF Diamond League.

Для Лавіллені, це був перший раз, коли він не зміг виграти Diamond Trophy, а Ібаргуен втратила титул вперше з 2012 року. Тож перемоги в Шанхаї і для Рено (5,81 м), і для Катерін (14,80) стали більш ніж знаковими.

“Дорога до фіналу” тільки почалася, але ці дві легенди “Діамантовій ліги” вже мають міцний фундамент на самому початку Ліги!

Четверте: злива рекордів

Одразу п’ять рекордів зустрічі було підкорено в Шанхаї! Авжеж це 200 метрів у виконанні Шони Міллер-Уібо (22,06), 100 метрів з бар’єрами та 12,50 від Бріани Макніл, китаянка Хуей Хуей Лу відправила свій спис на 66,85, Вікліфф Кін’ямал пробіг 800-метрівку за 1:43,91, а Стівен Гардінер, за відсутності Ван Ніккерка, здобув перемогу на 400-метрівці з часом 43,99!

Nota Bene. Луво Маньонго знову найкращий!

А наступним пунктом нашого меню стане класичний Юджин, штат Орегон, вже 25-26 травня!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів