Легкоатлетичний стадіонний світ помаленьку виходить з післязимової сплячки. Вже вкотре Доха приймає перший серйозний старт сезону та стає відліком для всього сезону. Це стосується не лише перший високих результатів, але й цілковито нового візуального сприйняття змагань – світові виробники екіпірування забезпечили спортсменів новим змагальним одягом.

Найяскравіші результати, безсумнівно, були показані двома місцевими атлетами. І якщо у випадку повітряного Мутаза Баршима результат в 2,40 у висоті не виглядає приголомшливим, хоча і є визначним, то результат від колишнього мавританця Самби тягне щонайменше на легкоатлетичну подію тижня!

Минулого року в Лондоні на ЧС Абдерахман Самба показав 7-й час в фіналі на 400 метрів з бар’єрами, а вже 4 травня 2018 року випередив найближчого суперника на півтори секунди і показав 47,57! Для розуміння – це результат в ТОП-20 за всю історію легкої атлетики і найшвидший час за останні 10 років змагань. Тож, у емоційного норвежця Вархольма з’явився потужний конкурент, і хто знає, можливо саме це протистояння подарує нам нового Едвіна Мозеса.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Повертаючись до Баршима варто відзначити і його спроби на 2,42, які хоча і лишись неуспішними, але вказують на далекоглядні цілі катарця на сезон. Що ж до результату Андрія Проценка, єдиного українця який змагався на першому етапі Ліги, можна констатувати його стабільність – 2,24, адже в попередні роки Андрій також розпочинав з результатів близьких до 2,25 (2013- 2,27, 2016 – 2,26).

Не буде перебільшенням сказати, що найбільш видовищними подіями вечора став короткий жіночий спринт, як гладкий, так і з бар’єрами. На 100-метрівці зійшлись дуже сильні спортсменки, чого лиш вартують прізвища Томпсон, Та Лу, Окакбаре, Ахуре і Схіперс. В результаті, найтендітніша з компанії – івуарійка Та Лу випередила своїх більш іменитих суперниць з результатом 10,85, що є її особистим та найшвидшим часом сезону в світі. Окакбаре фінішувала другою, а епатажна Томпсон замкнула призову трійку.

Вигорівші від палючого сонця доріжки і сектори стадіону в Досі ще більше втратили колір після забігу жінок на 100 метрів з бар’єрами. Чинна рекордсменка світу та за сумісництвом найбільше розчарування американського олімпійського відбору 2016 року Кені Харрісон видала приголомшливе прискорення на двох останніх бар’єрах, а її бездоганна техніка ще більше прикрасила цю перемогу. Таким чином, 12,53 проти 12,58 у виконанні чинної олімпійської чемпіонки Бріани МакНіл (Роллінс).

На дистанції 1500 метрів серед жінок з результатом 3,59,92 (PB, NR, WL), перемогла Кастер Семеня. Як ми повідомляли раніше, рівень тестостерону Кастер дозволяє їй змагатися з жінками лише до 1 листопада цього року, після – вона буде змушена проходити спеціальне лікування і невідомо, чи сподобається це її законній дружині.

В секторі для метання диску рівних не було Сандрі Перкович – 71,38 метрам від нині рівний рекорд Ліги та найкращий результат сезону в світі. Багамець Стівен Гардінер на 400-метрівці розміняв 44 секунди, і теж став лідером в світі (43,87). Прапор Куби, не без сприяння Педро Пабло Пічардо відтепер прикрашає світовий ТОП-лист в чоловічому потрійному (17,95), а кенійка Каролін Кіпкіруй стала лідером в світі на трійці – 8,29,05.

Інші результати за посиланням.

Тим часом, на трибунах купка чоловіків, вбраних в строгі білосніжні сукні, з впевненістю слідкували за всім, що відбувалось в ядрі стадіону. Всі вони виглядали впевненими і спокійними, а їхні думки витали десь в недалекому майбутньому… Вже за рік Доха прийме Чемпіонат світу!

Фото з сайту Ліги

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів