Близько доби тому ми писали про наміри IAAF ввести нову статеву класифікацію, і ось вже сьогодні на офіційному сайті асоціації з’явились правила, за якими і визначаються інтерсекси або ж спортсменки з “відмінностями в сексуальному розвитку”. Безсумнівно, це революційний крок.

Ці правила стосуються участі легкоатлеток, у яких рівень тестостерону (в сироватці крові) не нижче 5 наномоль на літр і які чутливі до ендрогену, в змаганнях з бігу на дистанції від 400 метрів до милі, в тому числі на 400, 800, 1500 метрів, а також в бігу з бар’єрами.

Для того щоб заявитися на змагання, спортсменка повинна:

  • бути визнаною за законом жінкою або інтерсекс;
  • домогтися зменшення рівня тестостерону в крові нижче 5 наномоль на літр на термін не менше шести місяців (поспіль);
  • підтримувати рівень тестостерону на цьому ж рівні доти, доки вона хоче брати участь у стартах.

Схвалені на раді IAAF в березні правила вступлять в силу з 1 листопада поточного року.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Більшість жінок (у тому числі елітних жінок-спортсменів) мають низький рівень тестостерону, природній рівень якого коливається від 0,12 до 1,79 нмоль/л крові, а після статевого дозрівання нормальний чоловічий діапазон набагато вище  – 7,7 – 29,4 нмоль/л. Жодна жінка не може мати природного тестостерону в сироватці на рівні 5 нмоль/л або вище, якщо у них немає DSD (Difference of Sexual Development – відхилення в статевому розвитку) або пухлини. Люди з DSD можуть мати дуже високий рівень природного тестостерону, що поширюється і навіть перевищує нормальний діапазон чоловіків.

Існує широкий медичний та науковий консенсус, який підтверджується  даними та доказами, що високий рівень ендогенного тестостерону, що циркулює у спортсменів з певними DSD, може значно підвищити їх спортивну продуктивність. Новими ж правилами дозволяється таким спортсменам конкурувати серед жінок, лише якщо вони відповідають вказаним умовам.

Більше інформації за посиланням.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів