Цієї неділі, 8 квітня, Париж приймав один із найбільших і найпопулярніших марафонів світу – Schneider Electric Marathon de Paris.

Стартувавши на Єлисейських Полях, спершу на маршрут вирушила жіноча еліта, а за 16 хвилин 26 секунд і чоловіча, а за ними вже усі 55 тисяч учасників. Організатори не просто так відправили на дистанцію жінок із таким гандикапом – це подарувало ефектний фініш кенійського дуету.

Отже, у результаті цікавої і, як завжди, непередбачуваної боротьби, чоловічий і жіночий п’єдестал практично повністю окупували кенійці.

3. Гулум Чала (Ефіопія) – 2:23:06

Так, Пол Лоньянгата удруге поспіль став переможцем Паризького марафону – досягнення, яке до цього було встановлене лише один раз, у далекому 1990-му. 25-річний кенієць зовсім трохи не дотягнув до свого особистого річної давнини (2:06:10). Пол прекрасно провів біг на вже добре знайомій трасі: тримався усю дистанцію у групі і лише за 2 км до фінішу вирвався уперед. Якраз тут він і наздогнав жіночих лідерів і ледь встиг фінішувати попереду переможниці серед жінок.

Нею стала 29-річна Бетсі Саїна, яка володіє солідним результатом на 10000 метрів (5 місце на Іграх в Ріо -30:07). Для неї цей марафонський фініш став дебютним, хоча стартувала вона на марафоні вже не вперше. Спортсменка вирішила тікати від суперниць за 4 км до фінішу і великими зусиллями втримала свою перевагу.

Також стартувала у цій компанії наша марафонка Дар’я Михайлова і стала найкращою серед європейок! Фінішний результат спортсменки – 2:39:02 і це 11 загальне місце. Дар’я потужно розпочала біг, проте з 30-го кілометру її швидкість дещо просіла. Тим не менш, попереду лише представниці африканських країн та Японії!

Довідка.  Паризький марафон – один з найбільших марафонів в світі, володіє “золотим лейблом” IAAF. Вперше відбувся ще в 1896 році. Тоді на старт вийшов 191 учасник. Після декількох забігів настала тривала перерва. А сучасний Паризький марафон щорічно проводиться з 1976-го. Цього року на старт вийшли 55000 учасників (причому 41250 з них – чоловіки).