У ПАР пройшов легендарний 56-кілометровий ультрамарафон Two Oceans Marathon.

Перемоги на основній дистанції здобули кенієць Джастін Кембе3:09.22 і південноафриканка Герда Штейн3:39.32. Серед чоловіків друге місце посів Лебен Нкока – 3:10.32, третім на подіум зійшов південноафриканець Давид Гатебе – 3:11.13. Полька Домініка Стельмах фінішувала другою – 3:41.57, а південноафриканка Чарні Босман посіла третє місце – 3:45.22

Історія

Old Mutual Two Oceans Marathon – знаменитий ультрамарафон, який вважають одним з найкрасивіших у світі. Учасники долають 56 кілометрів узбережжями Індійського і Атлантичного океанів.

Забіг  проходить в околицях Кейптауна на Великодні вихідні, а вперше він відбувся неофіційно в 1970 році. Тоді 26 осіб вирішили подолати ці самі 35 миль, щоб підготуватися до найстаршого в світі ультрамарафону Comrades (також проходить у ПАР), а фінішу дісталися лише 15. У 1972-му гонка набула статусу і отримала свою назву, в 1974-му в ній стартувала перша жінка.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

У 1979 році організатори вперше видали почесний синій номер – він вручається бігунам, які або тричі вигравали в цьому забігу, або фінішували в ньому протягом 10 років.

Рекорди

Рекорди траси також тримають спортсмени з ПАР, а встановлені вони ще в минулому столітті. Чоловічий належить Томпсону Магавані (3:03:44, 1988), жіночий – Фріт ван дер Мерві (3:30:36, 1989).

Участь і маршрут

Крім ультрамарафону, в програму великого спортивного свята входять і інші дистанції – від дитячих до півмарафону і гірських трейлів (12 і 24 км). Всього щорічно тут стартують понад 30 000 осіб.

Щоб стати учасником, потрібно підтвердити свою кваліфікацію, адже траса тут непроста. Втім, вимоги організаторів не можна назвати дуже жорсткими: дозвіл отримують ті спортсмени, які біжать марафон швидше 5 годин, а 50 км – швидше 6:30.

Рельєф траси нерівний – підйоми змінюються спусками. Є дві гірки довжиною близько 5 км. Саме на них зазвичай і вирішується доля першого місця.

Але очевидно, що більшість учасників приїжджають на «Два океани» не заради спортивних досягнень. Забіг – лише привід опинитися тут, щоб насолодитися дивовижною красою Південної Африки.

Найбільш видовищним місцем на трасі марафону вважають Пік Чепмена – гора приблизно в 15 кілометрах на південь від Кейптауна. Пік Чепмена вважається найкрасивішою височиною світу, що стоїть над океаном. Тут марафонцям відкривається розкішний вид на Дерев’яний затоку (Hout bay).

А далі – просто надихайтеся фото!

За матеріалами sports.ru
Фото з офіційної сторінки ультрамарафону.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів