У вечірній програмі третього дня єдина представниця України Анна Плотіцина, на жаль, не змогла вийти у фінал 60-метрівки з бар’єрами. У своєму півфіналі Аня показала лише п’ятий час – 8,09 с. За підсумками трьох півфінальних забігів українка виявилася на 14-й позиції.

Що ж відбувалося в інших видах?

Змагання життя Сенді Морріс

Переможниця усіх головних чемпіонатів останніх років у стрибках з жердиною Катерина Стефаніді приїхала сюди впевненим лідером за єдиним титулом, якого не вистачало в її колекції. Та не так сталося, як гадалося. Їй не вдалося застрибнути вище 4,80 м (3 місце).

Досягнення не мають бар'єрів

Натомість російська атлетка, яка виступає під нейтральним прапором Анжеліка Сидорова кинула серйозний виклик американці Сенді Морріс. І впоралася з рекордною для себе висотою –  4,90. Тим часом, Морріс не змогла перелетіти 4,85 і ризикнула, перенісши 2 спроби на 4,90. І вже в останній таки здолала її. Після цього Сенді підкорила і 4,95, ставши третьою найкращою стрибункою в приміщенні в історії.

Дубль Дібаби

Гензебе Дібаба раніше вже мала спроби зробити дубль на одному чемпіонаті, але безуспішно. У Бірмінгемі прийшов час. Ефіопка стала першою в цьому столітті, хто завоював золото на 1500 і 3000 метрів у приміщенні. Друга перемога за три дні, тепер 1500 – 4:05.27. Ще двоє призерок трійки обмінялися позиціями: Сіффан Хассан тепер третя (4:07.26), Лора Мюїр – друга (4:06.23).

П’ять вирішальних пунктів

Такою була різниця між золотом і сріблом у семиборстві. Кевін Майер доповнив титул чемпіона світу на повітрі ще й золотом у приміщенні (6348). Канадієць Деміан Ворнер другий (6343) з національним рекордом.

І справжню сенсацію створив естонець Майкл Вібо, провівши бездоганний другий день змагань – везе свої дружині 400-метровичці з Багам Шоні Міллер-Вібо бронзу та особистий рекорд (6265).

Вони нарешті зустрілися

Мова йде про Крістіана Коулмана та Су Бінгтяна – рекордсмена світу на 60 м та неймовірного китайця. Суперники протрималися на одному рівні метрів з 30, але американець втік – 6,37 і перший серйозний титул в кар’єрі 21-річного спортсмена. Бінгтян на фініші отримав срібло і рекорд Азії – 6,42, а американець Ронні Бейкер бронзу -6,44.

Ще один рекорд Харрісон

Світова рекордсменка на 100 з бар’єрами Кендра Харрісон після серії невдач врешті виграла міжнародний титул ще й з особистим, рекордом турніру та Північної Америки – 7,70 (60 з/б).

Її колега по команді Харрісон Крістіна Меннінг взяла срібло – 7,79, а представниця Нідерландів Надін Віссер – бронзу в 7,84, ще й побила національний рекорд у півфіналі (7,83).

Вирішальні 3 сантиметри

Саме стільки сантиметрів розділили чемпіона у потрійному Вілла Клея (17,43), срібного призера Альміра дос Сантоса (17,41) і Нельсона Евору (17,40), який став третім.

Так, Клей до 4-ї спроби не міг перелетіти 17 метрів, а потім додав одразу півметра і з найкращим результатом сезону переміг. Для медалей іспанцю дос Сантосу довелося встановити особистий, а Еворі – національний рекорд Португалії для приміщень.

Чемпіонство Кшота

Адам Кшот до цього ще не мав перемог на світових першостях і нарешті здобув заповітне золото 800-метрівки. Триразовий європейський чемпіон контролював біг і з часом 1:47.47 забрав свою медаль. Американець Дрю Віндл – другий 1:47.99, бронза у іспанця Сауля Ордогеза – 1:48.01.

Маслак зробив це втретє

Зовсім прикра історія сталася на 400-метрівці. Неймовірний біг іспанця Оскара Гусілоса і фантастичні 44,92 могли стати найбільш неймовірною історією чемпіонату. І стали нею, та на жаль, не через результат. Незрозумілі дискваліфікації продовжилися і у фіналі… і зачепили двох його найшвидших бігунів. Домініканець Лугуєлін Сантос також втратив медаль.

Таким чином,  45,47 Павла Маслака, – це золота медаль, його третій титул чемпіона світу, а американець Майкл Чері (45,84) та Деон Ленодор (46,37) з Тринідаду і Тобаго також зійшли на подіум.

Американський дует

Американки Кортні Около та Шакіма Вімбллі бігли нога в ногу  в цьому сезоні, фінішувавши в сотій секунди одна від одної  на чемпіонаті США. Тут же їх розділила майже секунда, але обоє виявилися найшвидшими – 50.55 та 51.47. Третьою, потішивши місцеву публіку стала британка Елід Дойл – 51.60.

[efb_likebox fanpage_url=”gathleticsua” fb_appid=”1130755580316176″ box_width=”340″ box_height=”130″ locale=”uk_UA” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn”]