Крос зимовий вид спорту? Чому б поряд з бобслейною трасою чи біатлонним стадіоном не провести змагання з бігу? З першого погляду звучить дивно і неочікувано, але, як виявляється, така ідея має багато прихильників.

Масовість

Ми не втомлюємось повторювати, що біг є одним з найдоступніших видів спорту, і той факт, що перегони по пересіченій місцевості не є олімпійським видом спорту – є щонайменше нелогічним. Нагадаємо, що змагання з кросу входили до олімпійської програми включно з Іграми 1924 року, але з того часу – зась. Лише уявіть, яку кількість атлетів змогли б виставити на зимові ігри африканські країни, як би це розширило географію олімпійського руху. Більше того, виокремлення кросу в зимовий олімпійський вид підтягнуло б і заслужених чемпіонів «літньої» доріжки. Ми переконані, що ні Мо Фара, ні Бекеле, ні Гебреселассі не відмовилися б від «зимового» золота. А на скільки б цей факт збільшив інтерес з боку глядачів важко недооцінити.

Дії

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Цікавим є факт, що згадані вище Хайле Гербесілассі та Кененіса Бекеле вже заклали деяку базу в зрушенні цього питання. 10 років тому вони написали листа в МОК, в якому відкинувши всі звинувачення в безглуздості, пояснили всі переваги такої ідеї. Авжеж, заяви Себастіана Кое та його колег з IAAF про бажання включити крос до програми Оліміпійських Ігор-2024 вже є деяким прогресом в поверненні статусу цій дисципліні, але все ж не дозволить максимально використати потенціал бігу по пересіченій місцевості.

Декілька років тому британське видання Athletics Weekly здійснило спробу відшукати негативні думки, щодо надання кросу статусу «олімпійського зимового». Всі їхні потуги в кінцевому рахунку не принесли жодного результату – громадськість сприйняла ідею із захопленням!

Що далі?

Вже в жовтні цього року крос дебютує на юнацьких Олімпійських Іграх в Буенос-Айресі, і саме ці перші результати мають стати тим відправним фактором на шляху піднесення кросу до світових вершин, і хто знає, можливо ці вершини будуть крутими та засніженими!

А як вам така ідея? Редакції ЖА надзвичайна цікава думка українських спортсменів та вболівальників Королеви спорту!

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів