10-го грудня 2017 року ожила кросова арена у м. Саморін, саме у цей день у Словаччині відбувся Чемпіонат Європи з кросу. У змаганнях беруть участь атлети 3-х вікових категорій: юніори (U20), молодь (U23) та дорослі. Деякі країни мають повноцінні окремі збірні з кросу, а атлети деяких успішно поєднують виступи на доріжці і шосе з кросовими трасами. Цього року на нас чекало нововведення – змішала естафета, але про все це у порядку черги.

Україну на цей раз представляв 31 атлет, які відбиралися до складу збірної на національному чемпіонаті. Наша команда, на жаль, не показала вражаючих результатів, однак маємо і достойні особисті показники.

Юніорки (15 командне місце)

36. Богдана Семьонова 14:44

79. Бощук Аліна 15:29

83. Кравченко Тетяна 15:35

97. Север’янова Тамара 16:10

Перший забіг ЧЄ-2017 виграла британка Херрі Ноулз-Джонс (13:48). Після  срібла на кросі 2015 року і бронзи в минулому році, спортсменка – в останній місяць виступів у категорії U20 доповнила свою колекцію нагород золотом.

Юніори (13 командне місце)

29. Алфімов Артем 19:21

67. Бадун Віталій 19:57

91. Коваленко Владислав 20:34

101. Лонський Вадим 21:00

Переможцем став Якоб Інгебрігтсен (18:39), який успішно захистив минулорічний титул. Нагадаємо, влітку Якоб побив рекорд U-20 на дистанції 3000 метрів з перешкодами та став двічі переможцем чемпіонату Європи серед юніорів (5000 та 3000 з/п).

Молодь жінки (6 командне місце)

14.Зіненко Валерія  21:32

23.Стребкова Наталія 21:53

29. Немченко Марина 22:03

37. Семенович Наталія 22:14

50. Прокоф’єва Євгенія 22:40

Потішила своїм результатом Валерія, яка грамотно розподілила сили по дистанції та поступово покращувала свою позицію на другій половині. Після вдалого виступу Валерія поділилася з нами своїми враженнями:

Ти казала, що літом їздила на збір. Це була підготовка під крос чи якісь шосейні старти?

Так, літом був збір на Драгобраті, ми більше відпочивали там і робили одне тренування, багато гуляли по горам. Тобто збір був більше відновлювальний, ми не готувалися під певні старти. Восени я робила декілька стартів на шосе, крос бігла лише на чемпіонаті України.

Як сама оцінюєш свій біг? Грамотно провела забіг чи можна було покращити результат?

Своїм виступом я задоволена, зробила все що змогла, тому думаю бути ближче я б не змогла.

А як тобі траса, підійшла? На яку з тих, що ти бігала найбільше схоже?

Траса дуже кльова, цікава, схожа на минулорічну – ту, що в Чіа. В міру жорстка. Я люблю жорсткіше покриття, так як по сипучому я біжу не дуже добре, зариваюся сильно і тягну крок, а там треба дрібніше і частіше.

У якому ти зараз стані: сезон завершений чи вже розпочатий? Які подальші плани?

Зараз плануємо відпочивати, у мене був важкий сезон як фізично так і психологічно. Весною серйозно травмувалася і випало майже 3 місяці, через це не вдалося повністю реалізуватися на молодіжному чемпіонаті Європи в Бидогоші. Я це важко перенесла😔. Після відпочинку їдемо на збір,плануємо відвідати теплі країни.

Переможний дубль оформили німкені Аліна Рей (20:22) та Констанце Клостерхальфен (20:25), при цьому для Німеччини це золото стало історичним – першим для країни в цій категорії. Дівчата відірвалися від суперниць на другій половині дистанції. Рей, яка має у своєму активі перемоги на юнацькому та юніорському рівні на дистанціях 3000 та 5000 метрів, втримала перемогу над срібною призеркою чемпіонату Європи в приміщенні -2017 на 1500 метрів.

Молодь чоловіки (10 командне місце)

36. Атонюк В’ячеслав 25:30

46. Шевченко Сергій 25:41

48. Нижник Микола 25:43

61. Капітанець Віталій 26:00

78. Аліксійчук Андрій 26:54

Найшвидшим став “хлопець у кепці”, як його називають вдома – француз Джиммі Грессіер (24:34), який в парі зі своїм співвітчизником Хуго Хеєм (24:36) зумів на фінішньому кілометрі здолати вже титулованого кросмена Йеманеберхана Кріппу (24:41) з Італії. Джиммі, який раніше займався футболом, вирішив змінити вид спорту, і здається, не пошкодував про це. Хоча й фініш відсвяткував у стилі Роналду 😉

Жінки (11 командне місце)
14. Калюжна Вікторія 27:54

65. Сердюк Олена 29:22

69. Райта Оксана 30:14

Вікторія, надихнувшись прикладом кращої українки у категорії молодь, також дісталася фінішую 14-ю. Розпочавши біг у 5-му десятку, Віка постійно переміщалася уперед і значно покращила позицію на фініші. Одразу після фінішу Вікторія поділися враженнями з Жорсткою Атлетикою.

Вікторія, ти задоволена власним виступом?

Результатом і місцем задоволена, це мій перший рік виступів по дорослим, і я була достатньо близькою до лідерів.

Поділись враженнями щодо траси, як в порівнянні з Чемпіонатом України в Сумах?

Безсумнівно траса тут важча ніж в Сумах, але цікавіша, багато різнопланових перешкод. Але була складна погода, дуже холодно і вітряно.

Ти розпочала не дуже швидко, це була така установка перед стартом?

Так, я планувала максимально спокійно почати, оцінити себе і суперниць, впрацюватися, а потім, по можливості, додавати. Так все і вийшло, я задоволена, отримала гарні враження від цьогорічного ЧЄ з кросу.

Переможницею стала темношкіра представниця Туреччини Ясмін Чан (26:48), яка не залишила шансів суперницям, долала усю дистанцію у гордій самоті і перемогла “в одні ворота”. Зазанчимо, що спортсменка ще виступає у категорії молодь (цього року вона офрмила золотий дубль на ЧЄ серед молоді на дистанціях 5000 і 1000 метрів). Тоді як, славнозвісні кросменки Емма Стіл (27:41) та Фіоннуала Маккормак (27:48) (яка виступала на ЧЄ з кросу вже 15-й раз!) фінішували 9-ю та 12-ю відповідно.

Чоловіки (12 командне місце)
34. Сірук Дмитро 31:10

43.Коваль Василь 31:26

66.Казбан Артем 32:21

75.Жуков Єгор 34:04

Тут також тріумфував представник Туреччини – Озбілен Кіген (29:44), який минулого року замкнув чільну дестяку фінішерів. А після фінішу він зізнався, що тепер готуватиметься до Бостонського марафону. Тож, слідкуватимемо!

Естафета (9 місце – 19:26)

Батрак Наталія (7)

Кіщенко Юрій (8)

Суховірська Любов (8)

Киц Володимир (9)

Новий вид програми поки приживається в програмі кросу. На жаль, відриви між спортсменами виявилися надто великими, щоб телетрансляція захопила основну масу бігунів.  Що стосується, лідерів, то трійку переможців склали команди Великої Британії (18:24), Чехії (18:25) та Іспанії (18:26).