Олімпійський чемпіон планує повернутися на марафон вулицями столиці Великобританії в 2018 році

Олімпійський чемпіон Еліуд Кіпчоге повернеться на Лондонський марафон 22 квітня наступного року, щоб оформити хет-трик.

Кенієць був лише у восьми секундах від світового рекорду – 2:02:57, коли він в 2016 році вдруге здобув перемогу, а за рік до того, в 2015, результат 2:04:42 забезпечив Еліуду найвище місце на п’єдесталі.

“Лондонський марафон – це особливі змагання для мене. Я перемагав там в 2015 і 2016 роках, і ці обидва рази були найнезабутнішими подіями в моєму житті”, – заявив Кіпчоге, у якого за плечима вже є титул Олімпійського чемпіона Ріо та найшвидше досягнення в марафоні за всю історію – 2:00:25, які він показав в італійському Монці під час Breaking2 від Nike.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

“Я був дуже близьким, щоб перевершити світовий рекорд у 2016 році, це справді могло статися. Ця гонка дала мені упевненість перед Олімпійськими Іграми в Ріо і на весь 2017 рік”.

Востаннє Еліуд фінішував на Берлінському марафоні у вересні, тоді він знову підійшов впритул до світового рекорду, показавши 2:03:32, що лише на 36 секунд повільніше від результата встановленого його земляком Деннісом Кімето у Берліні в 2014 році.

“Я відчуваю, що я в хорошому стані”, сказав Кіпчоге. “Берлін був складним, погода не сприяла, але фінішний час довів, що я був у відмінній формі”.

“Для успішного марафону мають зійтись всі умови. В Лондоні завжди сильна конкуренція, тому я повинен бути готовим і натренованим до всього, в тому числі до погоди”.

Нагадуємо, що Кіпчоге вже другий елітний спортсмен, який оголосив участь в Лондонському марафоні, раніше подібні наміри озвучив і 10-разовий чемпіон світу Мо Фара.

Наразі, Мо йде по добре протоптаному шляху від доріжки до марафону, а Кіпчоге, натомість, є прикладом найуспішнішого переходу до марафону нашого покоління.

Еліуд, який виграв чотири медалі світових першостей на дистанції 5000 м, включно із золотом чемпіонату світу у 2003 році, сказав: “Це займе багато часу, щоб перейти в марафонський біг, але я впевнений, що Мо буде успішним. Це чудово, він буде бігти в Лондоні наступного року, тому я впевнений, що це зробить атмосферу змагань ще більш особливою”.

Додамо, що Еліуд став найкращим марафонцем 2017 року за версією AIMS.

Фото Mark Shearman.

Перекладено та адаптовано з англійської за матеріалами Athletics Weekly.

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів