Отже, все літо минуло у виснажливих та кропітких тренуваннях, і з настанням осені прийшов змагальний період – час перевірки готовності. Вже за тиждень відкривається осінній сезон – в останню неділю літа, в Сумах пройде півмарафон від організаторів NewRun. Це буде вже другий за ліком старт, який є частиною великого гран-прі, що складається з чотирьох півмарафонів в містах України.

Жорстка Атлетика вирішила дослідити не так спортивну сторону (про яку ви можете прочитати на сайті), а навколобігову. Чому саме Суми? Що подивитися в Сумах? Як під час бігу в Сумах? Саме на такі запитання ми і спробуємо відповісти.

Чому Суми?

Суми не таке старе місто як Львів, або Київ, і зрозуміло, що за розмірами поступається Харкову, сусіду по Слобожанщині, але має свої унікальні особливості. Тут широкі вулиці і дуже багато зелені, через все місто протікає річка Псел, а в самому центрі міста є два великих та доглянутих парки. Центральні вулиці міста позбавлені пафосу, але в той же час відсутня і провінційність, якою часто в українських містах «компенсують» радянську спадщину. Більше того, Суми можуть похвалитися і власними семи чудесами, яких піднабралося за майже 400-річну історію.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Що подивитися?

Візитівкою Сум є ансамбль Спасо-Преображенського собору та дзвіниці, які виконані в суміші архітектурних стилів: класицизму, ренесансу, і навіть бароко. За козацьким бароко вам варто звернутися до Вознесенського собору, він є одним з найкращих представників даної архітектурної течії у всій країні. Також Суми багаті на різного роду нетипові будівлі та споруди. Ходять чутки, що одна з будівель Сум стала основою для Мінас-Тіріта Толкієна, а інша –Гоґвортсом у Ролінг. Цікаво, що ці автори побували в Сумах під час своєї спільної романтичної подорожі. Як бачите, Суми приховують в собі безліч цікавостей та легенд, і тільки приїхавши в це місто особисто, можна дізнатися, що з того чиста правда, а що міська легенда.

Як бігти?

Головною перевагою старту в Сумах буде погода, в останні вихідні літа за прогнозом буде по-осінньому хмарно, і хоча на термометрі й будуть показники вище 20, але це зовсім не температура останніх тижнів в Україні. Більше того, організатори планують розмістити по три пункти гідрації на колі, і оскільки найдовша дистанція пройде в два кола – місць для відновлення буде достатньо. Все це разом з маленьким перепадом висот по дистанції дозволить кожному реалізувати себе та показати швидкі хвилини в підсумку.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів