У другий день змагань в боротьбу за фінал Чемпіонату світу з метання молота вступили наші дівчата. Сподівання не справдилися, жодній з трьох українок не вдалося відправити молот на достатню для фіналу відстань.

Найдосвідченішою в цьому секторі серед українок була Ірина Новожилова. В усіх трьох спробах снаряд летів в район 66-ти метрів (65.78 – 66.02 – 65.52), хоча в цьому сезоні Іра вже має в активі спробу на 71.18 (Київ, 14 червня). Тоді як, останній результат, з якими можна було пробитися до фіналу тут становив 71.33.

Тим не менше, це був вже третій чемпіонат в кар’єрі спортсменки і він виявився найуспішнішим. І Іра зовсім не збирається на цьому зупинятися, адже попереду ще є плани на Токіо-2020:

Щоб вигравати медалі треба бути космонавтом, але фінал Токіо-2020 буде моїм! Мала потрапляти в фінал і тут, але молот не летів, пашиш-пашиш, а він не летить..
Організація на цьому стадіоні краще ніж була в 2012 році на Олімпіаді, все злагодженіше і більш продумано!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Порівнюючи з іншими чемпіонатами світу великих відмінностей не можу назвати, єдине, можливо, це те, що нас поселили біля красивенного мосту. 

Альона Шамотіна, для якої доросла світова першість стала дебютною, видала наступну серію: 62.63 – 64.03 – 64.88.  За особистого рекорду 72.37, встановленого цього року (Київ, 30 червня), цей результат зовсім не влаштував чемпіонку Європи серед молоді-2017:

У мене програма мінімум тут була – потрапити до фіналу. Могла. Можливо, форма почала вже йти на спад. Все ж головний чемпіонат для мене був – Чемпіонат Європи серед молоді.

Зізнаюсь чесно, я не впоралася з емоціями. І хоча раніше для мене це не було проблемою, тут вперше таке. Зазвичай, ні на кого не дивлюсь в секторі. Тут не змогла відключитися: повний стадіон, шалені емоції. Під кінець затискалась, а ноги ватні. В останній спробі наче й трохи і зібралася, але все ж не вийшло”.

В кваліфікаційній групі Б, яка стартувала трохи пізніше, Ірина Климець показала невтішні 64.20 в мокрому від дощу секторі. Для 22-річної Іри це вже другий старт на найвищому рівні після минулорічних Олімпійських Ігор. Вже в травні цього року атлетка вийшла на пік форми та встановила особистий рекорд – 72,53 метри в Києві. Минулого ж року в Ріо Ірині підкорилися 62,75.

Сьогодні завадив дощ, сектор став мокрий та слизький. Я не могла на 100% контролювати орбіту молота, не відчувала оберти, тож в перших двох спробах мій снаряд чіпляв сітку.

Метання молота – це вікова дисципліна, Влодарчик в 23 роки лише почала виступати в молоті, і ось ми маємо світовий рекорд. Зараз не все вдалося, зокрема, через погоду. Однак роки за 2-3, думаю, ми з Альоною Шамотіною зможемо претендувати на медалі.

І незважаючи на примхи погоди та тиск Олімпійського стадіону наші дівчата здобули такий необхідний досвід для майбутніх перемог!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів