Поза конкуренцією Чемпіонату України на найкоротшій і найшвидшій дистанції – 100 метрів очікувано виявилася Олеся Повх.

У другий змагальний день Олеся послідувала прикладу Анни Плотіциної (яка в перший день Чемпіонату з першого ж забігу на своїй дистанції – 110м з/б перевершила лондонський норматив) і виконала своє головне завдання.

11,26 – такі секунди показала Повх у півфіналі, що з точністю до сотої секунди дорівнює нормативу на чемпіонат світу. У фінальному забігу спортсменка відсвяткувала перемогу з часом 11,27  і отримала свою путівку на Лондон, виконавши обидва обов’язкових критерії відбору (норматив і призове місце ЧУ).

«Жорстка Атлетика» розпитала у Олесі про завдання на сезон, естафетні плани та прикру історію з фальстартом у Ліллі на нещодавньому Командному Чемпіонаті Європи.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Півфінал та фінал на 100 метрів

Головне моє завдання було бігти швидко з першого кола. Тренер мене налаштовував саме на це. Як правило, технічні сторони відпрацьовуються краще в попередніх забігах, аніж у фіналі, в фіналі вже більше емоції вмикаються. Тому я налаштовувалася в півфіналі на правильне виконання старту і набігання на фініші, адже голова була більш тверезою.

В цілому у мене все склалося. Я дуже задоволена. У фіналі мені біглося набагато легше, вже не було такого тиску через результат, просто бігла на перемогу, що мені й вдалося.

Насправді, трохи неочікувано, що зуміла виконати норматив. Звичайно, хотілося пробігти по нормативу. Але якби його не було, то ніхто б не засмутився.

Естафета

Дуже рада, що дівчата підтягнулися. Зокрема, і Аня Плотіцина, від якої в принципі мабуть ніхто не очікував цього. Тож, естафета у нас зміцнюється, є багато запасних. Так як у нас серйозне налаштування на естафету на Чемпіонаті світу, то дуже добре, що результати дозволяють людям тренувати її і потрапляти у склад.

Цього сезону  роблю ставку більше саме на естафету. Ми вирішили з тренером зробити сезон прохідним. Зараз ми трохи змінюємо техніку, пробуємо інші методики.

Ми естафету тренуємо вже з квітня, відпрацьовуємо усі моменти дуже активно. Усі дівчата задіяні, всі 8 людей. У нас в принципі всі рівненькі, тому тут, я вважаю, головне відпрацювати техніку передачі палички і тоді буде гарний результат.

Ми вже виступали на комерційному старті в Генгело досить успішно і на Командному чемпіонаті Європи. Тому в цілому поки все добре і, сподіваюсь, далі все складеться.

Фальстарт на Командному чемпіонаті Європи

Налаштовувалася на швидкий біг, хотіла прямо зі старту бігти швидко. В принципі, я не страждаю такими проблемами, як фальстарт. Тому це більше не голова моя зпрацювала, а м’язи. Неочікувано просто «випала» з колодок і все.

Помилка технічна, я розумію, що це неприпустимо для мого рівня і досвіду, але так трапляється. Звичайно, це погано, адже це Командний чемпіонат Європи і там важливі залікові бали, але так склалося.

Однак, це не повпливало ні на результат команди, ні на мій психологічний стан. В естафеті я бігла сміливо і тут я бігла сміливо. Це був фальстарт більше не психологічний, а більше м’язовий.

Нагадаємо, що на дистанції 100 метрів «срібною» призеркою  стала Анна Плотіцина, яка здобула до цього «золото» Чемпіонату на дистанції 100 метрів з бар’єрами.

Дивись півфінальний забіг Олесі на 56:00, фінал – на 3:23:00.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів