Українські скороходи влаштували справжнє свято  цими вихідними на Кубку Європи зі спортивної ходьби.

За інформацією організаторів, 226 спортсменів з 26 країн світу зібралися в Подебрадах – історичному курортному місті Чехії, розташованому приблизно в 50 км на схід від Праги.

Найбільший тріумф створили Іван Банзерук та Ігор Главан, які оформили переможний дубль на дистанції 50 км. Непрості змагання із захоплюючим сюжетом завершилися на користь українців, яким  вдалося відібрати перемогу у італійця Теодріко Капоразо,

У підсумку – Банзерук дістався фінішу першим з результатом 3:48.15, Главан перетнув фінішну лінію слідом – 3:48.38. А завдяки старанням Мар’яна Закальницького, який з особистим рекордом став 6-м (3:53.50), чоловіча збірна виборола на цій дистанції командне “золото”.

Ще один українець Андрій Гречковський фінішував 12-м – 3:58.35

Хлопці втомлені, щасливі та розповідають про свої емоції одразу ж після фінішу:

Нашим жінкам на дистанції 20 км не вистачило зовсім трохи до командного призового місця. Та Інна Кашина та Надія Боровська ввійшли до п’ятірки найшвидших і відібралися на чемпіонат світу.

Кашина стала четвертою з найкращим результатом у своїй кар’єрі – 1:30.11, а Боровська фінішувала слідом з найкращим показником нинішнього сезону (1:30.26).

Ще двоє українок не змогли позмагатися за найвищі місця. Валентина Мирончук фінішувала 35-ю (1:40.55), а  Олена Мізернюк – 28-ю  (1:38.26). До командного заліку враховують по три найкращі результати, і у ньому до першої трійки нашим дівчатам не вистачило лише одного очка! Дівчата стали тут четвертими.

На чоловічій 20-ці українці не змогли позмагатися за найвищі місця. Так, за відсутності лідерів збірної Руслана Дмитренка та Назара Коваленка, українці розмістися на наступних місцях в підсумковому протоколі: Лосєв Іван (SB 1:23.13, 17 місце), Будза Сергій (PB 1:23.26, 19 місце), Андрій Коваленко (1:29.00, 44 місце) та Олексій Казанін (1:31.34, 51 місце).

В першому старті дня – юніорській гонці (U20) на 10 км Віктор Шумик посів 4 місце – 00:41:38, і завдяки йому і його колегам Едуарду Забуженку (00: 42.47, 10 місце) і Віктору Кононенку (00: 44.10, 14 місце) Україна здобула “бронзу” в заліку з 12 команд (виграли залік білоруси, на другому місці – Франція). Усі українці оновили тут свої особисті рекорди.

А старт юніорок на 10 км завершував змагання. Дар’я Хусаїнова стала тут найкращою серед українок (повторення особистого рекорду, 50.03, 13 місце) . 23-тє місце посіла Ксенія Бєлова (51.52), а Ірина Чернуха фінішувала 25-ю (PB 52.25). У командному заліку дівчата стали шостими.