Цими вихідними українці результативно взяли участь в низці європейських стартів.

Головною подією вихідних стала перемога Івана Бабарики на 18-му марафоні в німецькому Майнці. Досвідчений український бігун до 36 км біг з представником Молдови  Романом Продіусом, але після декількох спроб відірватися, Івану вдався задум, і як результат переможні 2:19:34. Цікаво, що це вже третя спроба Івана на даному марафоні, в 2008 та 2009 роках він фінішував другим, і ось через 8 років і з третьої спроби йому вдалося піднятися на найвищий щабель.

Брат Івана Олександр Бабарика також брав участь, але на вдвічі коротшій дистанції. Для того щоб подолати півмарафонську дистанцію Олександру знадобилося 1:06:40, що стало другим результатом за всю історію змагань.

Віра Овчарук стала другою серед жінок на повному марафоні (2:46:35), поступившись марокканці Айші Баніт двома хвилинами.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Таким чином, українці продовжують успішну історію виступів на марафоні в Майнці, так минулого року Юрій Русюк (2:20:31) та Катерина Карманенко (2:44:39) здобули перемоги в абсолюті.


У польському місті Люблін на п’ятому за ліком однойменному марафоні Марина Шаповалова здобула срібло. Подолавши першу половину дистанцію за графіком трьох годин, Марина дещо збавила в кінці, в результаті – фінішні 03:11:14.


Незважаючи на травневі свята, шосейні змагання в Україні в самому розпалі, а карта бігової України поповнюється все новими та новими локаціями.

Так, 7 травня в місті Нова Каховка відбувся перший Південний півмарафон, який зібрав спортсменів не лише з Херсонської області, але й зі всієї України. Варто зазначити, що подібні змагання не є новиною в цих місцях, довгий час в Новій Каховці проводили змагання «Тачанка», де спортсмени також долали півмарафонську дистанцію.

На старт основної дистанції вийшли одразу більше 70 професіоналів та любителів. Перемогу у чоловіків здобув Юрій Грицак (1:10:17), другим фінішував Анатолій Бондаренко (1:15:54), а замкнув чільну трійку Антон Тарасіч (1:20:01), який нещодавно здобув перемогу на Одеському марафоні. У жінок на найвищу сходинку піднялася Тетяна Біловол (1:29:55), срібло в активі легендарної херсонської марафонки Людмили Пушкіної (01:31:44), а бронзу до свого активу записала Олександра Дзебан (01:40:57).

Дистанція-супутник в 5 кілометрів також викликала інтерес, зібравши до 100 учасників. У чоловіків найшвидшим став Дмитро Мягков (00:16:53), а у жінок Аліна Іванішена (00:20:42).

Всі результати південних бігунів ви можете знайти за посиланням


Вже традиційно на початку травня в Ковелі був даний старт міжнародного пробігу, і хоча цього року ковельський пробіг втратив статус чемпіонату України, все ж зібрав багато сильних спортсменів з України та Європи.

На основній дистанції у чоловіків перемогу здобув Ігор Порозов (1:06:22), срібло в активі Сергія Марчука (1:07:52), а бронза у Чемпіона Світу та рекордсмена України з бігу на 1500 метрів Івана Гешка (1:09:41), який повертається у великий спорт, але на дещо довших дистанція.

У жінок перемогу здобула Ірина Масник (1:22:16), Світлана Станко цього разу була срібною (1:23:38), замкнула чільну трійку Христина Юдкіна (1:26:02).

Результати 12-го Ковельського міжнародного пробігу можна подивитися за посиланням.

 

 

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів