Коли Майкл Вардіан вперше, в 2010 році, почув про Світовий Марафонський Виклик, він не просто захотів завершити його – він мріяв стати найшвидшим на цьому змаганні. Перетнувши фінішну лінію семиденного туру по семи континентах, де він пробіг сім марафонів, Майкл показав в середньому 2:45:57!

Вардіан став одним з 32-х чоловіків та жінок, які фінішували в Світовому Марафонському Виклику-2017, який стартував 23 cічня з 42 кілометрів в Антарктиці (Union Glacier Camp) та фінішував тими ж 42-ма кілометрами в австралійському Сіднеї. Між цими марафонами були ще 5-ть інших: в аргентинському місті Пунта-Аренас, Маямі, Мадриді, марокканському Маракеші та Дубаї.

Серед гучних імен учасників навколосвітньої «подорожі» можна виділити власника рекорду США в напівмарафоні Раяна Холла, що має два виступи на Олімпійських Іграх (2008 та 2012), а також PB на марафонській дистанції 2:04:58. Проте цілі Раяна були дещо менші від амбіцій його співвітчизника Майкла – закінчити всі марафони та прорекламувати релігійну організацію «Центр мрії», яка займається благодійністю та підтримкою бездомних, голодних та наркозалежних людей.

Після закінчення професійної кар’єри рік тому, 33-ри річний Холл розглядав дану пригоду як можливість попрощатися з марафонським бігом. Його найшвидший марафон з семи був в Марокко – 3:04:56. Цікаво, що після завершення кар’єри Раян вже встиг обзавестися зайвими кілограмами, після «робочих» 58 кілограмів, 74 стали йому до обличчя, чи не так?

ryan_hall

42-річний Вардіан, що постійно мешкає в Арлінгтоні, Вірджинія, виграв всі сім стартів, вибігши при цьому кожен марафон з 3-х годин. Його найповільнішим став марафон в Антарктиці, за мінусової температури переможець показав 2:54:54.

«Ці змагання були чимось дуже особливим, вони змушували ставити під сумнів мій здоровий глузд», – сказав переможець в інтерв’ю для Washington Post.

beccapizziwmc2016

В жіночому заліку перемогу з середнім часом 4:12:37 здобула чилійка Сілвана Камеліо. Бетен Телфорд з Вашингтону також закінчила Виклик та виграла нагороду за спортивну майстерність. Вона живе з раком мозку та збирає гроші в фундацію по дослідженню даного захворювання.