В спортивній ходьбі на 50 кілометрів (єдина дистанція олімпійської легкоатлетичної програми, в якій нагороди розігруються лише серед чоловіків) Україна мала повне право сподіватися на медалі. Адже тут нашу країну представляли скороходи, котрі на Командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби в травні цього року завоювали срібну нагороду в командному заліку. Та ця дисципліна вважається однією з найважчих в усій легкоатлетичній програмі, а результат має пряму залежність від багатьох факторів, в тому числі погодних умов, в яких змагаються спортсмени.

Сьогоднішні змагання не стали виключенням з правил: багато спортсменів мали певні проблеми із самопочуттям, а 19 з них не змогли фінішувати. На жаль, в їх числі був і Ігор Главан – наша головна надія в цій дисципліні. Нагадаємо, що окрім командного срібла на Командному чемпіонаті світу в Римі, Ігор виборов ще й індивідуальну бронзову нагороду, котра кілька днів тому обернулася на “срібну”. По дистанції Ігор тримався в числі перших 15-ти спортсменів і йшов досить рівно. Але після позначки 35-го кілометру Главан втратив свідомість і не зміг продовжити боротьбу.

Сергій Будза, для якого це були вже треті Олімпійські Ігри, фінішував 18-им з часом 3:53:22. Для Сергія це кращий результат в сезоні та найвища позиція в олімпійського протоколі за всі його виступи. Варто відзначити, що Сергію вдалось досить рівно подолати всі 50 км і за другу половину дистанції значно покращити свою позицію.

розкладка будза

Дебютант Олімпійських Ігор Іван Банзерук дістався фінішу 39-им з показником 4:11:51, що є далеко не найкращим часом для нього в цьому сезоні (в Римі цього року Іван подолав дистанцію за 3:51:57). Незважаючи на те, що другу половину дистанції він пройшов відчутно повільніше ніж першу, це не вплинуло на його загальну позицію.

банзерук розкладка

Насамкінець відзначимо, що найкращим результатом наших скороходів на цій дистанції є 16-те місце (3:48:07) Ігора Главана на Олімпійських Іграх в Лондоні.  Та не забуваємо, що кожен спортсмен, долаючий цю надскладну дистанцію, є справжнім зразком мужності і витривалості.