Вже за два тижні вболіватимемо за українських атлетів на Олімпійських Іграх в Парижі. Сьогодні світова федерація оприлюднила списки учасників Ігор у кожній дисципліні. Подивитися її можна за посиланням.

Загалом понад 200 команд змагатимуться у програмі з 48 змагань, яка включає 23 жіночі дисципліни та 23 чоловічі дисципліни, а також два змішані види – змішану естафету 4х400 метрів та змішану естафету з марафонської ходьби.

Відзначимо, що наймолодшим учасником Олімпіади у легкій атлетиці стане Кеназ Канівете з Республіки Кірібаті. 16-річний атлет змагатиметься в бігу на 100 метрів.

А найстаршою з тих, хто побореться за нагороди в Парижі буде австралійка Сінейд Дайвер – 47 річна атлетка змагатиметься у марафоні.  Цікаво, що свій перший марафон в житті Сінейд пробігла лише у 38 років.

Нагадаємо, Україну представлять 26 атлетів, повний список тут.

Наймолодшим в українській команді є 20-річний метальник списа Артур Фельфнер, який дебютує на Олімпійських Іграх. А найстаршим є стрибун у висоту – Андрій Проценко. Для бронзового призера Чемпіонату світу це четверта Олімпіада в кар’єрі. На Іграх 2012 року в Лондоні він був фіналістом і посів 8 місце. А на Олімпіаді 2016 в Ріо-де-Жанейро зупинився за крок від медалі – був четвертим. В Токіо-2021 Андрій не подолав кваліфікацію.

Українська скороходка  виграла чемпіонат Франції з другим результатом в історії України