23-річний український метальник молота Михайло Кохан днями вчетверте в кар’єрі виборов золото Кубка Європи з легкоатлетичних метань. До цього він тричі вигравав змагання серед молоді до 23 років (у 2019, 2022, 2023-му), причому вперше зробив ще у 18-річному віці. Цього року у португальській Лейрії Михайло змагався вже серед дорослих.

Головним випробуванням для учасників чоловічого фіналу стала непогода – через потужну зливу змагання з метання молота тривали чотири години. Періодично доводилося переривати змагання, щоб хоч якось привести до ладу сектор, а учасники весь цей час знаходилися на вулиці у наметі.

Однак навіть екстремальні умови не завадили Михайлу здобути ще одне золото Кубка Європи. У затятій конкуренції з угорцем Бенсе Халашем, який не відпускав українця далі, ніж на 30-50 сантиметрі, Кохан переміг з результатом  78,13.

Жорстка Атлетика вирішила запитати у новоспеченого чотириразового переможця Кубка Європи про враження ввід змагань.

Як змагалося за такої погоди, чи зіпсувала вона твої плани щодо  результату?

Змагалося незвично. Рази три чотири переносили початок змагань, а потім ще й під час змагань зупиняли, бо дуже сильно заливало, тому пів дня чекали на змагання, а потім ще й пів дня змагались. Ніби-то непогано мені було, але можна було метати спочатку такі метри як я в останній спробі зробив.

Доводилося раніше змагатися за такої погоди?

Під дощем змагався, але не під таким!

Чи допомагала конкуренція з боку угорця показати кращий результат, адже найкраща спроба все ж була остання.

Звісно допомагала, Бенсе сильний спортсмен, та я дуже полюбляю конкуренцію, мене це заводить. Найкращі спроби виходять якраз під час сильної конкуренції!

До речі, цього року федерація видала тобі молоти Polanik, на змаганнях вже такий метав?

Ні, поки що його лише обкатую, можна сказати вчуся.

Які подальші плани підготовки до літнього сезону, де і як будеш його починати?

Підготовка буде проходити поки що у Туреччині, згідно з планом підготовки, узгодженим  із головним тренером з метань Іриною Олександрівною. З приводу стартів поки що невідомо, чекаю запрошень.

Артур Фельфнер про перемогу на КЄ: Хотілося забрати золоту медаль собі!