Цими вихідними у київському манежі відгримів головний старт національного сезону, чемпіонат України в приміщенні, саме ці змагання були заключним етапом відбору до зимового чемпіонату Європи у Стамбулі. Докладніше про те, хто має норматив читайте тут. На цих змаганнях було все: як радість від перемог та особистих рекордів, так і сльози розпачу.
День 1
Вже у ранковій сесії були розіграні перші комплекти нагород. Дудніченко Анна (3,60) та Олександр Онуфрієв (5,50 РВ) стали чемпіонами України у стрибках з жердиною. Детальніше про виступ та підготовку Онуфрієв розповів тут.
Гучно було й у секторі зі штовхання ядра, де Ігор Мусієнко (19,35) здобув золото серед чоловіків, а потім юніорка Марія Ларіна (14,75) серед жінок.
Напевно, найбільш емоційною подією першого дня змагань був виступ Станіслава Коваленка, який переміг на дистанції 60 з особистим рекордом та нормативом на чемпіонат Європи – 6,60, Андрій Васильєв (6,74) та Ерік Костриця (6,75) стали срібним та бронзовим призером.
Вікторія Ратнікова (7,35) підтвердила, що саме вона є лідером жіночого спринту, випередивши срібну призерку Діану Горнчаренко (7,42).
Серйозна конкуренція розгорнулася і на бар‘єрній шістдесят метрівці. У чоловіків Олег Кукота, інтерв‘ю з яким тут, вперше став чемпіоном України, лише на одну соту випередивши Віктора Солянова, який поділився своїми враженнями з Жорсткою Атлетикою:
«Звичайно, незадоволений ні виступом, ні результатом. По підготовці все було супер, додав по силі й в грудні вже швидко бігав спринт, а в останній момент «задавив» себе по голові і не справився. Не треба було нічого придумувати, просто бігти, а я почав чудити зі стартом, це, в свою чергу, поламало всю техніку подолання бар‘єрів. Я весь сезон біг в одну точку, зараз вийшло трохи швидше. Тільки останній тиждень, щось почало вимальовуватися. І по факту, вже не вистачило часу, щоб привести все до тями. Життя на одному сезоні не закінчується».
Анна Плотіцина (8,15) в черговий раз стала чемпіонкою України на жіночих бар’єрах. Тисячні долі секунди розділили срібну призерку Наталію Юрчук та бронзову – Ганну Чубковцову, в обох 8.37.
День 2
У секторі для стрибків у довжину домінували представники Харківської області. Ірина Нерубальщук (6,38) здобула перемогу у жінок, на один сантиметр випередивши Оксану Мартинову (6,37), а Ярослав Ісаченков (7,64) – у чоловіків.
Серйозна увага була прикута до Наталії Стребкової, яка кілька днів тому повернулася зі збору в Кенії, були сподівання, що спортсменці вдасться виконати норматив, але не склалося. Стребкова першою подолала 3000м – 9:21,84. Досить неочікувано було побачити на зимовому чемпіонаті представницю марафонської збірної Євгенію Прокоф‘єву (9:38,21 РВ), яка стала третьої на цій же дистанції. Про те, чому атлетка вирішила брати участь в ЧУ та як готувалася читайте тут.
Фінішні розбірки на чоловічій трійці виявилися не гірші ніж на спринті. Роман Ростикус (8:16,48) лише на 12 сотих випередив срібного призера Андрія Атаманюка (8:16,60).
Світлана Жульжик підтвердила статус головної претендентки на перемогу, подолавши вісімсот метрів за 2:09,38, і поділилась, що не була готова бігти по особистому в цьому манежі. У чоловіків на цій же дистанції лише у фінішному створі Олег Миронець (1:53,17) зміг випередити Влада Фінчука (1:53,39).
На чотирьохсот метрівці основна боротьба точилася між учасниками Олімпійських ігор у Токіо. У чоловіків Олександр Погорілко (47,59) здобув золото, Микита Барабанов (47,92) – срібний призер. А Катерина Карпюк(Климюк) (54,17) найшвидше подолала два кола у манежі серед жінок, Анна Орлова (54,48 РВ) та Наталія Пироженко-Чорномаз (55,11) стали другою та третьою відповідно.
Вадим Адамчук (5150) та Юлія Лобан (4468) стали чемпіонами України у багатоборстві. Цей результат забезпечив Лобан 14 проміжне місце у рейтингу, яке дає право участі в ЧЄ.
А головна інтрига другого дня змагань чекала нас у секторі для стрибків у висоту. У чоловіків досить неочікувано двадцятирічний Роман Петрук (2,26) переміг більш досвідчених Вадима Кравчука (2,20) та Дмитра Яковенка (2,10). Ярослава Магучіх не брала участі у змаганнях, оскільки вже забезпечила собі участь у ЧЄ, будучи чинною чемпіонкою світу та Європи в приміщенні та лідером світового сезону. Тож у секторі розгорнувся недитячий поєдинок: претенденток чотири, а путівки на ЧЄ всього дві. Першою з боротьби випала Юлія Чумаченко, яка показала кращий результат цього сезону 1,90. Не змогла впоратися з наступною висотою Ірина Геращенко, киянка завершила змагання на третьому місці з результатом 1,92. В свою чергу, Юлія Левченко та Катерина Табашник долали всі висоти з першої спроби, включно з 1,96, які для обох атлеток це SB. Оскільки 1,98 дівчатам не підкорилися, а Табашник відмовилася виконувати третю спробу через погане самопочуття, то саме Левченко стала чемпіонкою України.
День 3
Данило Даниленко (22,02) (прим. чому Данило вирішив бігти цю дистанцію читайте тут) найшвидше подолав одне коло в манежі та зумів скласти гідну конкуренцію Дмитру Янчику (22,42) та Кирилу Приходько (22,84). А Тетяна Кайсен (23,99 РВ) випередила більш досвідчену Тетяну Мельник (24,46).
«Не очікувала, що переможу, адже були сильні суперниці, але конкуренція стимулює мене бігти краще. Я тривалий час відновлювалася після травми, не мала змоги повноцінно готуватися впродовж двох місяців. Тому дуже задоволена, що вдалося встановити особистий рекорд»,- прокоментувала свій виступ Тетяна Кайсен.
Олександра Чернуха (13,19 РВ) та Владислав Шепелєв (16,18 РВ) стали найкращими у потрійному стрибку.
Ніхто не зумів скласти конкуренцію Богдані Семьоновій (10:27,91) та Василю Ковалю (8:45,46) на трьох тисячах метрів з перешкодами, майже всю дистанцію атлети подолали на самоті.
Окрасою третього дня змагань були фінальні забіги на півторашці. Перша п‘ятірка дівчат фінішувала з особистими рекордами, а переможницею стала дворазова чемпіонка Європи Наталія Кроль (Прищепа) (4:24,12), спеціально для Жорсткої Атлетики прокоментувавши свій виступ:
«Змагання виявилися кращими ніж очікування, думала буде гірше та важче. А вийшло, що це мій другий кращий результат в манежі за всю кар‘єру. Бігла півторашку тому, що для змагань на 800 треба відчути хоч якусь доріжку. У Рівному не те що закритого приміщення, навіть стадіону немає. Тому готуватися на 800 на літо, ми ще можемо знайти якусь альтернативу, а на зиму з віражами – це проблематично і досить травматично. По сезону бігала різні дистанції, щоб набрати базу витривалості, вона в мене зараз краще ніж швидкість. Тому не бачу сенсу вижимати з себе щось, коли можна обійтися меншими зусиллями».
У чоловіків же було справжнє протистояння «досвіду», у вигляді Володимира Кица, Олега Каяфи, Дмитра Ніколайчука проти «молодості»: Андрія Краковецького, Олександра Гонського та Іллі Куніна. Перемогла «молодість»: Кунін (3:48,43 РВ) – перший, Краковецький (3:49,30) та Ніколайчук (3:49,95) – другий та третій відповідно.
Естафета 4 по 400 метрів закривала програму змагань, команда міста Києва, у складі Тетяни Мельник, Поліни Науменко, Дар‘ї Вдовиченко та Наталії Пироженко-Чорномаз перемогла у жінок, а представники Сумської області: Євген Швець, Максим Романов, Андрій Нечипоренко й Олександр Погорілко – у чоловічих забігах.
Автор фото Павло Кубанов