Легкоатлет з Дніпра Ілля Кунін в останні кілька років тренується і змагається у США, де здобуває вищу освіту. За цей час встановив кілька рекордів свого американського ВИШу, а також молодіжний рекорд України на 3000 м у приміщенні (7:55,54), та показав другий в історії України час на цій дистанції серед дорослих (7:52,65). Також Іллі належить найкращий в історії України час на 5000 м у приміщенні (13:37,08).
Днями Кунін ще й оновив особистий рекорд на 1500 м, одночасно встановивши рекорд свого університету.
Жорстка Атлетика не оминула можливості розпитати Іллю про його досвід змагань у США та плани на майбутнє.
Скільки ти вже у США і на яку спеціальність вчишся. Як вважаєш, чи вплинув переїзд на зростання твоїх результатів?
У США я вже 2 роки. Закінчую магістратуру за спеціальністю “аналітика даних”. Переїзд очевидно позитивно позначився на біговій «кар’єрі», бо у 23-му році після невдалого сезону я сам не знав бігатиму ще чи ні.
Які особливості тренувань у США, що тобі подобається в їх системі?
Тут такого особливо, прямо кардинально нового не роблять: все це описано ще 40 років тому. З цікавого можу відзначити великий обсяг різноманітних темпових/порогових тренувань, і в літньому сезоні була перша спроба зробити 2 роботи на день.
Якщо ж про систему загалом говорити, то найкраща її частина – це наявність конкуренції та пейсмейкерів на забігах. І при тому не важливо, як швидко ти біжиш 15 хвилин або 13 (на п’ятірці, наприклад) завжди буде за ким бігти, і завжди будуть «зайці» у забігах.
Хто тебе зараз тренує, і чи тримаєш зв’язок з українським тренером.
Тренує Девід: молодий тренер, помітно як він росте. Можна навіть порівняти підготовку торік і цього року, та знайти суттєві відмінності на краще. Якщо торік ми більше фокусувалися на коротких швидких відрізках, то цього року в основному темпові тренування, і іноді проскакували спеціальні під 5000 м. До півторашки, наприклад, зробили лише одну спеціальну. Плюс, можу зазначити, що тренеру важливий фідбек і людина не лише слухає, а ще намагається адаптувати тренувальний процес під це.
З Іваном Бабарикою (тренером з України) зв’язок тримаю. Може не так часто, але періодично можу зателефонувати розповісти щось про життя або поділитися цікавими моментами з підготовки.
Ти вже маєш два рекорди України, які емоції відчуваєш з цього приводу?
Про рекорди України я сказав би, що він один, бо п’ятірку в приміщенні у нас не бігали, і тому це відчувається трохи по-іншому.
Але хотілося б рекорди України оновлювати і надалі. Не знаю наскільки вийде, але розумію, що це цілком можливо.
Днями ти оновив РВ на 1500, чи очікував такого результату на першому старті літнього сезону?
Розумів, що можу пробігти 1500 швидше, ніж біг до цього, Бо результат із минулого бігом назвати важко. Не думав, що буде 3:40, хоч розумів, що це реально. Підготовка будувалась більше під 5000 м, але після ковіда 5-ка на вулиці не давалася якось. Може, просто не встиг відійти від хвороби.
На якій дистанції будеш цього року концентруватися. Які плани на літній сезон? Є шанс побачити тебе на Чемпіонаті України?
Залишилося ще 2-3 старти, і подальші плани залежать від того чи відбираюся я на студентський чемпіонат Америки, чи ні. Це буде вирішуватися залежно від того, чи я потрапляю в топ-12 на першості регіону чи ні (регіони два: Америка розділена вертикальною рисою навпіл). Оскільки потрапив до 48 регіонів на 1500, то бігтиму 1500.
На Чемпіонаті України виступати не планую.
Є взагалі мета потрапляти до збірної України, виступати на міжнародних стартах?
Якщо збірній буде цікавим мій виступ, то я із задоволенням виступлю.
Дуже хотілося б побачити тебе у складі збірної! Взагалі хтось з федерації з тобою тримає зв’язок? Вітали з молодіжним рекордом України?
Так, головний тренер з витривалості привітав і побажав удачі.
А як з цим у США, от ти встановив кілька рекордів університету – маєш якісь бонуси від цього?
Бонусів за рекорд жодних немає. Все як було, так і залишається. Може лише відчуваю більше довіри від тренера, а так із фізичного нічого немає.