Нещодавно трико і шипівки олімпійської чемпіонки з багатоборства, українки Наталі Добринської, поповнили музей світової атлетики. З цієї нагоди World Athletics пригадує тріумф Українки у Пекіні, та її блискучий шлях у спорті.
Пропонуємо вашій увазі цитати з цієї статті, адже історія Наталі Добринської насправді надихає!
“Після перемоги у семиборстві на Олімпійських іграх у Пекіні 2008 року, Наталія Добринська стояла, безтурботно вперши руки в боки, тоді як її переможені суперниці лежали горілиць, розкидані по доріжці стадіону «Пташине гніздо» у стані повного виснаження.
Вбрана в те саме синьо-жовте українське трико, яке вона нещодавно подарувала Музею світової легкої атлетики (MOWA), Добринська не просто розгромила своїх конкуренток у китайській столиці – вона зламала систему.
У Пекіні 26-річна українка виходила на старт першого виду семиборства у статусі 13-ї в світовому рейтингу. Кількома місяцями раніше на турнірі Hypo Meeting у Готцісі, Добринська фінішувала дев’ятою з результатом 6268, оскільки на той момент вона страждала від респіраторного захворювання.
Тож зрозуміло, що Наталя, яка не перемагала на міжнародних стартах з 2003 року і мала скромний PB 6387, не вважалася претенденткою на медалі. На попередніх Іграх в Афінах, 2004 року, вона була лише восьмою.
Однак сама Добринська приїхала до Пекіна з переконанням, що здатна використати свій шанс по повній:
-Вирушаючи на Олімпіаду я думала, що зможу виграти. Я сподівався встановити особистий рекорд у кожному виді, – зізналася вона вже після завершення змагань.
Так і вийшло – Добринська оновила свої рекорди у п’яти, з семи дисциплін.
За результатами першого дня вона посіла друге місце, почавши з 13,44 на 100 м з бар’єрами, 17,29 м у штовханні ядра, 24,39 на 200 м, та 1,80 у стрибках у висоту. Після чотирьох видів Наталя набрала 3996 очок – попереду 64 пункти була лише чемпіонка США Хайлис Фонтейн.
На початку другого дня Добринська вийшла в лідери на 16 очок, стрибнувши в довжину PB – 6,63 м, а потім відірвалася ще на 145 з найкращим результатом у метанні списа – 46,80 м. Здолавши 800 м за 2:17:72, Наталя спокійно забрала золоту медаль з результатом у 6733 бали, покращивши свій особистий рекорд на неймовірні 346 балів!”, – йдеться у статті Саймона Тернбулла.
Далі матеріал розповідає про наступні роки кар’єри Наталі Добринської, в яких їй довелося боротися не лише з травмами, а й з онкологічним захворюванням свого чоловіка та тренера Дмитра Полякова. Попри всі випробування, Наталя вже після Олімпіади виборола срібні медалі ЧЄ у семиборстві та ЧС у п’ятиборстві у приміщенні, та двічі була четвертою на ЧС з семиборства. А 2012 року поставила яскраву крапку в кар’єрі, встановивши світовий рекорд у п’ятиборстві на Чемпіонат Європи у Стамбулі – Добринська виграла змагання, ставши першою жінкою в світі, яка здолала рубіж у 5 тисяч очок, її результат склав 5013 балів.
“У 2013 році Наталя звершила свою кар’єру. Однак олімпійська чемпіонка продовжувала працювати у легкій атлетиці як провідний функціонер.
Наталя – член Всесвітньої легкоатлетичної ради та віце-президент Федерації легкої атлетики України. Добринська допомогла легкій атлетиці в Україні зберегти сильні позиції, попри руйнівний час війни.
«Підтримка за програмою дитячої легкої атлетики від Всесвітньої легкої атлетики була надана багатьом містам України, щоб діти могли змагатися та отримувати задоволення від спорту Спорт не може зупинитися [через війну]. Інакше ми можемо втратити наступне покоління спортсменів, – сказала Наталя Добринська в подкасті Inside Track, йдеться у статті.
Повна версія цієї статті за посиланням
Подивіться на трико і шипівки Добринської у 3D у Музеї світової легкої атлетики (MOWA)
Магучіх, Геращенко і Кохан стали героями фільму про олімпійські перемоги українців в Парижі