додому Новини

“Мені б хотілося, щоб і в Україні так поважали ультрабіг”, – Олена Шевченко розповіла про змагання з добового бігу на Тайвані

Нещодавно рекордсменка України з добового бігу Олена Шевченко виборола срібну медаль 24-годинного забігу на Тайвані – “Soochow International Ultra-marathon”. Вона була єдиною представницею України на цих змаганнях, і за добу пробігла 242,9 км. 

Особливість турніру в тому, що всі 24 години учасники бігають на університетському стадіоні, при цьому кожні 4 години змінюється напрям руху. Про те, що Олена думає про такий формат, і як біглося на Тайвані, вона розповіла в інтерв’ю “Жорсткій Атлетиці”.

 

Як біглося по стадіону, це з перший такий досвід у вас? Тяжче 24  ніж по іншим трасам?

Мені було тяжко,  спека доріжка нагрівається і запах гуми, мало тіні. Тож засмага гарна зараз) Було жарко цілий день сонце +22, тож після 12 годин бігу  організм  втомився, харчування і напої просто не заходили, нудота і розлад шлунку. Перегрів вийшов сильний, тому інші 12 годин просто терпіла на характері. Щодо решти – чудова організація, потужна підтримка по дистанції. За кожним спортсменом були закріплені студенти цього університету, які допомагали нам в усіх питаннях. Мені б хотілося, щоб і в Україні так поважали ультрабіг.

Напередодні змагань Вас дуже потужно анонсували китайці, відчували себе зіркою?

Це було дуже приємно! У них гарне виховання, вони поважають людський труд, люблять спорт і привчають до нього молодь. 

Ці змагання вже 20 років проводять на території студентського кампусу, тут великий факультет фізичного виховання. 

Мене запросили, зустріли в аеропорту і навіть коли рейс затримався через неполадку літака вони перші дізналися, коли я прибуду раніше за мене. Сервіс і турбота,  це звичайно приємно. 

Дуже потужна підтримка студентів всю добу вболівали, кричали: “Давай Олена!”.

На сторінці забігу написано, що Ви виграли ще якусь “супер медаль”, як спортсменка яка пробігла понад 224 км за добу. Що це за нагорода, хто її вручає?

Вони дають таку нагороду спортсменам, які пробігли більше за національні рекорди Китаю з добового бігу. Мені декан факультету вручив спеціальний диплом в склі. Приємно коли так поважають спорт.

Чи були у вас свої помічники на дистанції? І чим цього разу підтримували організм (пам’ятаємо Ваш секретний рецепт – сало, огірки і чорний хліб).

Зі мною поїхав брат мого чоловіка він виїзний з України тож погодився підтримати мене. 

А їжа через спеку не зайшла, від слова взагалі. Огірки і чорний хліб були, але сил жувати не було, сало через Польщу заборонено провозити) їла запарену китайську локшину.

Американка яка виграла, Каміль Херрон, дуже відома ультра. Ви раніше зустрічалися на змаганнях? І чи якось мотивувала, додавала азарту її участь Вам?

 

Так ми вже зустрічалися раніше – торік вона зійшла з ЧС в Тайвані. Ви знаєте вона дуже досвідчена спортсменка. Я тільки набираюся досвіду. Але я відчувала, що вона поважає мене, як гідну суперницю і це мені додає сили.

Тепер вирушаєте на ЧС з бігу на 100 км до Індії?

Ні я відмовилася… Бо все за свій рахунок і не відомо було чи дадуть форму, ще й проблеми з виїздом закордон чоловіків – а там потрібна команда.

До Китаю теж власним коштом літали?

Так, власним, лише мені компенсували авіаквитки організатори.

Виходить змагальний рік на цьому виходить завершено?

Так. Не дуже вдалий по результатах на добі .

901 кілометр за 6 днів – 42-річна ультрамарафонка встановила новий світовий рекорд