16-річна метальниця молота Поліна Дзерожинська надзвичайно насичено провела 2024 рік. Уманчанка виборола срібло Чемпіонату Європи U18, з рекордом України серед спортсменок до 16 років (72,92). Та була четвертою на Чемпіонаті світу U20, встановивши особистий рекорд на дорослому молоті – 64,07. Крім того, виграла літню Всесвітню Гімназіаду.
Днями Федерація легкої атлетики України опублікувала інтерв’ю з Поліною, де молотоборка розповіла про свій шлях у спорті.
Чи одразу взялася за метання молота, або пробувала себе ще в чомусь?
Мама водила мене на танці, оскільки їй це дуже подобалося. Але ця вся «танцювальна» історія, як і будь-який інший мій вибір, закінчилася у п’ять років, коли до справи взявся тато. До того, я все одно відчувала, що це не моє.
Чому саме метання молота? Коротко кажучи, мені просто було цікаво, наскільки далеко я зможу жбурнути цей шматок металу. Передивляючись свої дитячі фотографії, я помітила, що тримала молот у руках ще у трирічному віці, тож це, мабуть, була моя доля.
Маю одну історію – якось тато повів маленьку мене до лісу, на тренування. І основною частиною нашого тренування того дня були підтягування. Я змогла підтягнутися 35 разів – ми були вражені!
Які зараз твої улюблені вправи?
Моєю найулюбленішою частиною тренування є розминка – хто ж її не любить! А якщо говорити про окремі вправи, то це – Капалабхаті, або ж у перекладі з санскриту «очищення голови». Це дихальна вправа, яка дуже допомагає як у роботі зі штангою, так і під час самого метання. Спочатку треба вміти правильно дихати, а потім вже вчитися робити все інше. Ця практика дійсно заспокоює розум та сприяє розвитку концентрації та уваги.
Чи займаєшся на дозвіллі?
У вільний час я полюбляю читати. Серед моїх улюблених жанрів – фентезі або пригодницькі романи. Остання прочитана мною книга – «Гессі» від Наталії Матолінець, мені дуже сподобалася, оскільки я обожнюю хоча б на деякий час поринати у фантастичні, казкові світи. Також моя бабуся пробудила в мені хист до вишивання і надихнула займатися цим. Тож, коли я не тренуюся і не читаю, то з імовірністю у 99% займаюся вишивкою.
Анна Рижикова відзначає ювілей – цікаві факти про чинну рекордсменку України