12 листопада у Пекіні відбувся однойменний півмарафон. Подією, яка привернула чимало уваги стала пробіжка робота-гуманоїда на ім’я «Тяньгун». Протягом забігу він стояв збоку траси, і підтримував бігунів, а під кінець забігу Тяньгун вийшов на доріжку десь за 100 метрів від фінішу, і допоміг групі учасників фінішувати, виконуючи роль пейсмейкера.
Розробники розповіли, що тестували робота-гуманоїда на бігових змаганнях з конкретною метою:
– На великих заходах, таких як марафони, роботи можуть виконувати різноманітні завдання. Наприклад, роботи-собаки та роботи-гуманоїди зможуть допомагати пейсмейкерам, особливо в забігах на довгі дистанції, таких як марафони. Ці роботи можуть підтримувати постійну швидкість, допомагаючи бігунам контролювати свій темп, і водночас надавати в реальному часі необхідну інформацію, про пульс, температуру та якість повітря.
Крім того, роботи можуть підвищити безпеку на заходах за допомогою автономної навігації, моніторингу в реальному часі та можливості швидко обробляти великий обсяг інформації. Патрульні роботи можуть стежити за безпекою вздовж маршрутів забігів, виявляти незвичайний рух натовпу чи надзвичайні ситуації та швидко сповіщати персонал служби безпеки. Роботи також можуть аналізувати стан спортсмена за допомогою камер і датчиків, щоб ідентифікувати тих, хто потребує негайної медичної допомоги, – розповів Цзян Ханья, інсайдер Global Times, у технологічній компанії, що базується в Пекіні.
Чотирилапі роботи пейсмеркери раніше вже тестувалися на змаганнях у Китаї. Також до змагань залучали роботів-співрозмовників, які під час забігу стоять уздовж траси і підтримують учасників – функція голосової трансляції, дозволяє відтворювати музику, передавати кумедні повідомлення та нагадувати про безпеку під час бігу, підіймаючи настрій бігунам.
Вбігаємо у зиму: Забіги до Дня Миколая, гірські трейли та інші цікаві бігові заходи грудня