додому Новини

ФЛАУ та Світова Атлетика планують започаткувати стипендії, аби  спортсмени і тренери не змінювали громадянство через війну

Президентка Федерації легкої атлетики України Ольга Саладуха дала розлоге інтерв’ю виданню “Спорт-експрес”. Серед питань, щодо її планів на новій посаді, розповіла і про задуми, як залишити в Україні молодих атлетів, зокрема з окупованих і прифронтових територій. 

-Чи функціонують зараз регіональні федерації тимчасово окупованих регіонів? І чи всіх спортсменів і тренерів вдалося звідти вивезти?

-Так, була пророблена велика робота ще у 2014 році, я ж сама з Донецька. Була велика локація донецьких спортсменів у Бахмуті, там сучасна база. Пригадую, що три роки тому, незадовго до вторгнення росіян, ми відкривали там медичну базу. Скільки було вкладено сил і нашого Володимира Петровича Мицика, і обласного голови. Багато людей, які вболівають за спорт. Будувалося дуже багато об’єктів у Донецькій області, і басейн, і стадіон, і манеж, і сучасне училище. Бахмут і Маріуполь були серйозними спортивними містечками.

– Як виходять зі складної ситуації вимушені спортивні переселенці?

-Луганщина постраждала більше, тому що усі спортсмени роз’їхалися, частково переїхали до Бахмута. Але повномасштабне вторгнення взагалі розкидало нас кого куди. Ті, хто були у Бахмуті та Маріуполі, частково дислокувалися на Заході країни, частково – у Полтаві, куди переїхало училище Олімпійського резерву. Деякі спортсмени вирушили на Волинь. 

Луганські спортсмени наразі базуються в Ужгороді, Віктор Бризгін очолює місцеву Федерацію, наш олімпійський чемпіон. То вони кажуть, що з Луганська залишилося лише два спортсмени. Херсонщина також зберігає 3-4 спортсмени, які беруть участь у змаганнях. Крим та Севастополь — дуже важливий для нас політично регіон. Ми спілкуємося з представниками цієї регіональної федерації і говоримо їм, що можливо якимось заохоченнями треба повертати цих спортсменів до змагань, щоб вони захищали кримський прапор. 

Запоріжжя у нас представлено, ми нещодавно були у місті. Мелітополь майже весь базується у Запоріжжі. У Харківській області складна ситуація, там навіть тренувальні процеси заборонено. Ми запрошуємо їх на збори, щоб вони могли підтримувати форму. Наша мета – зберегти спортсменів, щоб вони якомога менше виїжджали за кордон, до іноземних клубів. Бо коли вони там відчують умови, ми не зможемо їх більше повернути. Бо наші спортсмени талановиті і їх хочуть бачити у себе чимало країн світу.

-До речі, чи оперуєте ви цифрами, скільки загалом спортсменів та тренерів залишили Україну? 

-По легкій атлетиці це десятки людей, але ж багато хто виступає і продовжує виступати за Україну. У нас є п’ять випадків спортсменів, які попросили спочатку виступати за іноземні клуби, а згодом попросили і громадянство у цих країнах. Бо хтось одружився, хтось вийшов заміж, утворилися родинні зв’язки. Це невелика кількість, але хотілося б, щоб взагалі їх було якомога менше.

Тому, якщо ми реалізуємо проєкт зі Світовою атлетикою стосовно стипендій тренерам та спортсменам, то ми можемо розраховувати, що таких випадків буде менше.

Ольгу Саладуху обрано президентом Федерації легкої атлетики України