додому Новини

Якоб Інгебрігтсен дебютував у півмарафоні, та зізнався, що ледве фінішував

Норвезька зірка легкої атлетики, чинний володар світових рекордів на 3000 (7:17,55) і 2000 метрів (4:43,13) на стадіоні, та 1500 у приміщенні (3:30,60) Якоб Інгебрігтсен постіно кидає собі нові виклики. Якобу мало домінування на довгих дистанціях на стадіоні та у приміщенні, і блискучих успіхів у кросі. Тепер він подався ще у шосейний біг. Після насиченого сезону 2024, в якому він став олімпійським чемпіоном на дистанції 5000 м, чемпіоном Європи на 1500 та 5000 м, та виграв фінал Діамантової ліги на 1500 м, Інгебрігтсен  вирішив пробігти півмарафон у Копенгагені.

23-річний атлет бадьоро подолав перші 10 кілометрів у групі лідерів з  темпом 2:43, і навіть встановив рекорд Норвегії на 10 км – 27:27. Наступну половину Якоб біг тяжко, періодично демонструючи страждальні гримаси – темп впав до 3:17. У підсумку фінішував норвежець з часом 1:03,13 на 34-му місці.

«Я б ніколи не зміг фінішувати, якби не вболівальники. Це була чудова подія та неймовірний досвід. Копенгаген — прекрасне місто, а норвежці й датчани — як брати й сестри, тож це було чудове місце для мого дебюту в півмарафоні», — прокоментував Інгебрігтсен, розпластавшись перед журналістами на асфальті, після свого фінішу.

Виграв півмарафон у Коппенгагені кенієць Сабастиан Саве –  0:58,05. Срібло має Джейкоб Кіплімо з Уганди – 0:58,09. Бронзовим призером став ще один кенієць  Ісайя Ласой – 0:58,10.