Цей рік починався непросто для провідної української стрибунки у висоту Ірини Геращенко – атлетка боролася з травмою і була змушена пропустити зимовий сезон, в тому числі й чемпіонат світу у приміщенні. Натомість літній сезон цілком компенсував ці прикрощі – Ірина вперше в кар’єрі виборола нагороду дорослого чемпіонату Європи, ставши бронзовою призеркою Риму. А згодом на Олімпійських Іграх у Парижі закріпила успіх ще однією бронзою!

Також у поточному сезоні Геращенко успішно виступала на змаганнях Діамантової Ліги. Ірина взяла участь у п’яти етапах – виборола срібло у Досі (1,91), та бронзові медалі у Стокгольмі (1,94) і Цюриху (1,94). За результатами сезону киянка посіла друге місце в турнірній таблиці (розділивши його з двома австралійками Оліслагерс та Паттерсон) і вже завтра змагатиметься у фіналі Діамантової Ліги у Брюсселі.

Цей фінал ДЛ стане п’ятим в кар’єрі Ірини Геращенко! Складно пригадати, хто ще з українських атлетів має такий потужний досвід.

Найбільш успішними для Ірини були фінали 2022 та 2019 року – тоді вона виборола срібло у Цюриху (1,91) та Брюсселі (1,97). 2021 року також у Цюриху, Геращенко зупинилася за крок від подіуму – на 4 місці (1,96), а 2023 року в Юджині була сьомою (1,87).

Відзначимо, що фінальні змагання Діамантової Ліги зі стрибків у висоту відбудуться у Брюсселі 13 вересня. І за  медалі конкуруватиме весь п’єдестал цього річного Олімпійського Парижу – Українки Магучіх та Геращенко, які вибороли золото і бронзу, та автралійки Оліслагерс і Паттерсон, які здобули срібло і бронзу. Компанію їм складують Ангеліна Топіч (Сербія) та Лія Апостоловськи (Словенія).

Змагання стартують о 21:29 за київським часом.