Сьогодні зранку скороходи відкрили легкоатлетичну програму Олімпійських Ігор у Парижі. У чоловіків Україну представляв Ігор Главан. А от серед жінок мали максимальну кількість учасниць: Людмилу Оляновську, Олену Собчук та Марію Сахарук.

Звісно, з найбільшим сподіванням вболівальники дивилися на чинну рекордсменку України на цій дистанції, Людмилу Оляновську. Яка до того ж місяць тому блискуче виграла бронзу Чемпіонату Європи в Римі.

У Парижі Людмила вдало стартувала і впевнено трималася у групі лідерок всю першу половину дистанції, і після 10 кілометрів була на 11-й позиції, відстаючи від лідерки гонки на 35 секунд. Ще через 5 кілометрів Оляновська йшла 12-ю, але на фінішному відрізку втратила кілька позицій і фінішувала на 14-му місці з часом 1:29:55. Марія Сахарук прийшла 17-ю – 1:30:12, а Олена Собчук – 20-ю  1:31:12.

Золото виборола чинна рекордсменка світу  – китаянка Ян Цзяюй (1:25:54), срібло у чинної чемпіонки світу іспанки Марії Перез (1:26:19), бронзу має австралійка Джеміма Монтаг (1:26:25).

Ось що розповіла про свій виступ на Олімпійських Іграх Людмила Оляновська пресслужбі Федерації легкої атлетики України:

-Важка погода й одна з найскладніших трас, по яких я йшла. Це зовсім не той результат, на який очікувала.

Тактика боротьби була трішки неправильною, але ніхто не знав, як поведе себе група, як підуть лідери, якими будуть розкладка й ходьба. Я розуміла, що сьогодні буде складно.  Та починати по 4:13-4:15 – це дуже швидко. І результати на фініші просто космічні.

Можливо, якби я зі старту пішла своїм темпом, результат був би вищим. Але тоді я дуже сильно почала б відставати й точно не була б претенденткою на медалі. А у мене є амбіції. І після всіх тих слів підтримки, які мені писали, я просто до сліз хотіла показати якомога вищий результат. Я прямо відчувала це бажання всередині себе! Тому намагалася триматися й боротися, але ніхто не очікував, що буде така боротьба й аж настільки високі результати.

Зараз можу лиш подякувати ЗСУ і своїм батькам за те, що я українка. Й працювати далі, – відзначила Людмила Оляновська.