Вчора, 7 червня, у першому фіналі ЧЄ-2024 змагалося троє українок. Про бронзу Людмили Оляновської та виступ Олени Собчук ми вже розповідали. Також змагалася на цій дистанції і Марія Сахарук, яка фінішувала на 13-му місці з результатом 1:32:39.

Після фінішу ми розпитали у атлетки про виступ в спекотну римську погоду та подальші плани.

Особисто для мене цей сезон починався доволі непогано. Півтора року назад я народила сина, 8 червня йому рівно півтора року. На цей старт були надії показати набагато кращі результати. Я не знаю чого, мені взагалі не пішлось сьогодні. Це перший раз таке, зазвичай у мене не виникало таких труднощів на змаганнях. А сьогодні я себе дуже погано почувала.

Особливо на кілометрі восьмому, ноги стали, як залізні колоди. Думки були лише про те як дійти.

Як зібралася і знайшла в собі сили фінішувати?

Насамперед коли виходиш на старт, ти розумієш, що це твоя основна робота. У нас в країні зараз війна. Відповідно, ти розумієш, що нашим хлопцям набагато тяжче захищати країну. Змагання – це як-не-як легше. Тому зібрала всі сили в кулак, боролася до останнього моменту. Але було дуже тяжко. Так тяжко мені давно не ходилося.

Скажи щодо погоди, адже у Римі надзвичайно спекотно. Чи були у тебе корективи в тактиці, або ж взагалі у підготовці?

Погода також зіграла свою роль Було дуже-дуже жарко. Сонце хоч і заходило, за день воно так напекло, що відчувався дуже сильний тиск. Мені було тяжко.

Фініш на Олімпійському стадіоні – це нечасто буває!

Так, це мій другий досвід фінішу на стадіоні. І фініш, і траса сама цікава, така закручена. Мені сподобалося! Але тільки що результатом я незадоволена.

Але далі планую зібрати всі сили, щоб показати достойний результат на Олімпійських Іграх!

Нагадаємо, що Марія Сахарук має у своєму активі цьогоріч час 1:29:14, який вона показала в березні на змаганнях золотої серії World Athletics Race Walking Tour у Словаччині. Цей результат і дозволив Марії отримати пряму перепустку на Олімпійські Ігри в Париж.