У ранковій програмі першого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики в Римі Наталія Стребкова взяла участь у кваліфікації з бігу на 3000 метрів з перешкодами. На жаль, українка не пробилась до фінального забігу, закінчивши кваліфікацію на 10 позиції з результатом 9:45,71.

Про враження від виступу на “Стадіо Олімпіко” Наталію розпитали кореспонденти Жорсткої Атлетики:

Які твої враження від старту?

Зранку все було добре, я була максимально налаштована на чемпіонат Європи, навіть останні змагання з результатом 9 хвилин і 36 секунд дався дуже легко, тому була впевненість, що на континентальній першості 100 % зможу вибігти з 9:30, але стан під час забігу бажав кращого.

Було помітно, що біг дався важко…

Старт дався дуже непогано, але потім просто виключило і вже не могла втримати той темп, що запропонували дівчата.

Сьогодні досить спекотно, як ти реагуєш на погоду?

Я досить добре переношу таку погоду. Наприклад, на старті в Іспанії навіть перемогла, коли вдень було +40 градусів. Тому в спеку почуваю себе досить комфортно. На це не можна скидати, тим більше всі бігли в рівних умовах.

Розкажи детальніше про свою підготовку до чемпіонату Європи?

Цього разу підготовка пройшла гарно, сподіваюсь на наступних змаганнях вдасться реабілітуватись і реалізувати форму. Шкода, що не вийшло тут, бо старт дуже важливий.

Ти є тренером спортсменів-аматорів, де зазвичай настанови даєш ти. Що твої підопічні говорили тобі перед стартом?

З настанов нічого, але всі вболівали та слідкували за трансляцією. Напевно, засмутяться і цього разу будуть запитувати: “чому не перша?”.

Розкажи, як вплинула на твою тактику зміна кількості кваліфікаційних забігів (прим. Цього року у програмі чемпіонату Європи два кваліфікаційних забіги, замість трьох, як було у 2022 році)?

Відчувалась більша напруженість у забігу. Так як стартувало 17 бігунів, то всі почали шукати зручне місце і було трохи штовханини через це. Всі розуміють, що місць в фінал лише 8. Є очевидні лідери в забігу, але решта всі рівні. Я знаю, що можу добре фінішувати, але, на жаль, сьогодні фінішу не відбулось і близько.