Днями в Умані відбувся ІІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань. Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на призи О. Крикуна. Не підвела рідне місто уманчанка Поліна Дзерожинська. 15-річна метальниця молота не просто виграла змагання в категорії U18, а й вперше в кар’єрі відправила снаряд за 70 метрів – перемогу їй приніс новий особистий рекорд 70,39.
Торік Поліна виграла всі національні змагання з метання молота у своїй віковій категорії (снаряд 3 кг), і встановила рекорд України серед дівчат до 16 років (67,74). А цього року має в активі п’ять перемог, в тому числі відзначитися і на дорослому молоті 4 кг. Уманчанка виграла Зимовий чемпіонат України з легкоатлетичних метань серед спортсменок до 20 років. Її результат був кращим за переможний у віковій групі U23, і дозволив Поліні відібратися на Кубок Європи з метань, де вона дебютувала серед молоді.
Зараз метальниця готується до чемпіонату Європи U18 та чемпіонату світу U20, куди успішно виконала нормативи.
Жорстка Атлетика вирішила ближче познайомитися з перспективою українського жіночого молота.
Поліно, розкажи як давно займаєшся, і чому обрала саме молот?
Займаюся метанням молота 6 років. Мене привів мій батько Вячеслав Дзерожинський, який сам займався цим видом спорту 15 років. Тато почав займатися моєю фізичною підготовкою ще з 5 років – в 7 років я могла підтягнутися 35 разів. Батько був моїм першим неофіційним тренером. У 9 років я почала метати, і мені одразу сподобалось!
У кого ти тренуєшся?
Наразі мене тренує найкращий тренер України, чуйна та добра людина, якій я дуже вдячна, це Новожилова Ірина Олександрівна. А під час моїх повернень зі зборів додому мене завжди чекає, підтримує та тренує, заслужений тренер України, фахівець своєї справи Тихомиров Анатолій Михайлович. Також хочу зазначити свого тренера з фізичної підготовки, учителя фізичної культури, ВСП «Уманський фаховий коледж технологій та бізнесу Уманського національного університету садівництва» Шапочку Сергія Григоровича, який мене тренував, тренує та допомагає мені й наразі з написанням силових програм.
Розкажи про підкорення рубежу у 70 метрів – стояла така задача на цей сезон?
До такого результату я йшла всі ці 6 років. Ми з Іриною Олександрівною, змінювали та покращували техніку метання, підбирали різні програми тренувань аби досягнути цього.
Ти вже успішно виступаєш і на дорослому молоті, чи складно переходити на важчий снаряд?
Я почала метати дорослий снаряд відносно недавно. Скажу так: за рахунок того, що я багато тренувалася, метала такі снаряди, як 4, 5 кілограмів, то на фізичному рівні мені було не складно перейти на дорослий молот, і до нього я була готова. Але складно лише на психологічному рівні.
На Кубку Європи тобі складно було змагатися з дорослішими суперницями?
Звісно, тому що мої суперниці на Чемпіонаті були на 5-7 років за мене старші та досвідченіші. А ще й враховуйте той факт, що це були мої перші закордонні змагання такого рівня.
Ти кажеш, що фізично тобі не складно поратися з дорослим молотом, а які параметри зараз маєш?
Мій зріст 175, а вага 72 кілограми.
Розкажи про головні завдання на цей сезон?
Я готуюся до Чемпіонату Європи серед юнаків, який буде проходити у Словаччині 18-21 липня, та до Чемпіонату світу серед юніорів 26-31 серпня у Перу. Наразі моя основна ціль – добре виступити та показати достойний результат на цих змаганнях.
Також хочу висловити подяку за допомогу в підготовці до цих стартів керівнику фірми ТОВ «CONCRETE GROUP” Максиму Березенку. І подякувати за підтримку міському голові Умані Ірині Плетньовій.
Які національні рекорди з легкої атлетики було встановлено 2023 року