Вже невдовзі Рим вдруге прийматиме чемпіонат Європи з легкої атлетики. Вперше це було 50 років тому – 1974-го. Напередодні цьогорічних змагань Європейська федерація легкої атлетики пригадує знаменні події півсторічної давнини. Серед найяскравіших – перемога українського спринтера Валерія Борзова на 100-метрівці

На континентальну першість в Римі легкоатлет з Самбора приїхав у статусі триразового чемпіона Європи і вважався фаворитом. А місцева публіка затято вболівала за італійського спринтера, бронзового призера Олімпіади в Мюнхені, П’єтро Меннеа.

У фіналі 100-метрівки Борзов переміг з рекордом чемпіонату 10,27 і виборов свій третій поспіль титул на дистанції 100 метрів, а Меннеа, попри невдалий старт здобув срібло (10,34).

Навіть найбільш затяті італійські вболівальники розуміли,  що програти Борзову не було соромно, — писав авторитетний британський журнал Athletics Weekly.

Однак місцеві фанати сподівалися на реванш Меннеа на 200-метрівці. І тут у нього були всі шанси, оскільки Борзов вирішив не змагатися на цій дистанції. Українець розповів журналістам, що хотів поберегти сили для естафети 4×100 метрів і відчував, що не зможе бігти швидше за 20,50. За іронією долі, цього було б достатньо, щоб захистити свій титул у довгому спринті, адже П’єтро Меннеа виграв чемпіонат Європи з часом 20,60.

А радянська естафета 4х100, у складі якої змагався Борзов, у підсумку посіла четверте місце.

Додамо, що особисті рекорди Валерія Борзова були встановлені 1972 року – 100 м 10,07 та 200 м –  20,00.