У німецькому Дюссельдорфі завершилися “Ігри нескорених-2023” – змагання з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців, започатковані британським принцом Гаррі у 2014 році.

Цього року участь в них брали  близько 600 ветеранів та військовослужбовців з 21 країни світу. Від України було 25 учасників, яким вдалося здобути рекордну кількість медалей –  34 (12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових).

“Ігри нескорених” проводилися у десяти видах спорту, в тому числі легкій атлетиці. Тут українські ветерани вибороли сім нагород.

Микола Заріцький виграв золото у штовханні ядра – 11.30, і срібло у метанні диска – 29,32 (категорія IF1).

30-річний Микола до війни був трактористом на Сумщині. Потім пішов захищати Україну і втратив на війні ногу. Після протезування у США вирішив взяти участь в “Іграх нескорених“ аби здійснити те, що не вдалося в юнацькому віці:

-В юнацькому віці займався легкою атлетикою, спортом. Мав призові місця на чемпіонатах України. Був шестикратним чемпіоном. Але в юніорську збірну, чи далі, не потрапив. Почався перехідний вік – 15-16 років, коли думав чи їхати на збір, чи вчитися, закривати стипендію. Довелося обирати, десь навчання, десь роботу. Можливо, в юнацтві десь себе не надто реалізував, то хотілося кудись поїхати на змагання, проявитися, показати результат, –  розповів Микола.

Олександр Маковей став чемпіоном у штовханні ядра –  10.40 (категорія IF8).

Володимир Гера має срібло у метанні диска – 10,50 (категорія IF7), також був другим у штовханні ядра, але медаль не отримав, оскільки в цій категорії було лише 2 учасники.

Максим Дмитраш виборов срібло у стрибках в довжину – 5,44 (категорія IJ5).

Бронзовими призерами стали Володимир Товкис у метанні диска – 22,32 (IF2)  та Віталій Бородавка в бігу на 100 м – 12,56 (IT7(O)),