Рівно 22 роки тому, 6 серпня 2001 року, у канадському місті Едмонтон була здобута єдина в історії України золота медаль чемпіонату світу з легкої атлетики на дистанції 100 метрів у жінок.

У фіналі чемпіонату світу Жанна Блок пробігла цю дистанцію найшвидше в своїй кар’єрі – 10,82. Цей результат приніс українській блискавці золото, і очолив світовий топ-лист того сезону. Крім того, це рекорд України на 100-метрівці, який і досі нікому не вдалося побити!

У фіналі Жанна Блок обійшла свою затяту суперницю американку Меріон Джонс, яка фінішувала другою. Згодом результат Джонс був анульований антидопінговим комітетом.

На чемпіонаті світу 2001 року у Канаді відзначилася не лише Жанна Блок – збірна України виборола три медалі: золото, срібло і бронзу – всі здобули жінки.

Срібло у секторі стрибків у висоту завоювала Інга Бабакова, з результатом 2 метри рівно. Таким же як і у переможниці ЧС – Hestrie CLOETE. Це одна з п’яти медалей Інги на літніх чемпіонатах світу! Також Бабакова має чотири нагороди ЧС  у приміщенні.

Бронзовою призеркою у штовханні ядра стала Віта Павлиш, з результатом 19,41. Нагадаємо, Павлиш чинна рекордсменка України, її найкращий результат 21,69, показаний 1998 року на Чемпіонаті Європи в Будапешті, також досі ніхто зі співвітчизниць не побив.

Три нагороди від жінок принесли Україні 17 місце медального заліку ЧС-2001.