SILESIA, POLAND - JUNE 22: Team Ukraine celebrate on the podium after being promoted to Group A during day three of the European Games 2023 at Silesian Stadium on June 22, 2023 in Silesia, Poland. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images for European Athletics)

Три дні у Хожуві, на найбільшому стадіоні Польщі – Силезькій Арені, тривали змагання Командного чемпіонату Європи серед команд другого і третього дивізіонів.

Україна виступала в II дивізіоні після того, як не змогла взяти участь у Чемпіонаті 2021 року через позитивні тести на COVID у двох наших спортсменів. Тоді нашу збірну автоматично понизили у класі.

Звісно, перед командою стояла задача підвищитися у класі. Для цього необхідно було потрапити до першої трійки команд II ліги. Цю задачу наша збірна успішно виконувала з перших днів змагань – одразу закріпившись на другому місці.

За результатами змагань українці набрали 435,50 балів, вигравши у восьми видах програми! На жаль, так і не вдалося наздогнати Угорщину, яка посіла перше місце, набравши 456,50 балів.

В останній день змагань до чільної трійки увірвалася Литва (372,50). Тож ці три команди на наступний сезон переходять до першого дивізіону КЧЄ. Натомість аутсайдери ліги – Ісландія, Люксембург та Молдова, переходять у третій дивізіон.

Хто полишить еліту, дізнаємось за три дні – завтра у Хожуві стартують змагання І дивізіону. Також за їх результатами буде розподілено нагороди Європейських ігор в усіх видах – медалі отримують атлети, які мають кращі результати серед усіх трьох дивізіонів.

Оскільки українські спортсмени вибороли вісім перших місць – маємо надії на медалі ЄІ.

Ще раз нагадаємо, як виступали українські спортсмени у завершальний день Командного чемпіонату Європи:

Ярослава Магучіх – 1 місце, стрибки у висоту

Артур Фельфнер – 2 місце, метання списа

Роман Кокошко – 2 місце, штовхання ядра

Олег Дорощук – 3 місце, стрибки у висоту

Микита Барабанов, Катерина Карпюк, Олександр Погорілко, Анна Рижикова – 3 місце, 4х400 мікс