Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Як уже відомо, Федерація легкої атлетики України започаткувала програму, яка допомагає легкоатлетам вступити до університетів США. З початку цього року 12 перспективних спортсменів вже скористалися такою нагодою.

У подкасті «Чумаки» Євген Пронін, який більше не виконує обов‘язки президента ФЛАУ, розповів як виникла ця ідея.

За словами Євгена, під час минулорічного Чемпіонату світу в Орегоні, він був вражений університетським стадіоном, кампусом і тими умовами, в яких тренуються студенти американських ВУЗів. Причому, там навчаються не лише американці, а й члени успішних збірних, наприклад, Ямайки й Естонії.  

«Талановитих спортсменів американські університети відривають з руками і ногами!»

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Тому ФЛАУ розробила програму для української молоді та запропонувала абітурієнтам-легкоатлетам заповнити анкети.

«Для тих, які підходили за результатами, вимогами і змогли пройти певні тести, ми знайшли фінансування. В результаті 12 талановитих українських абітурієнтів полетіли у США».

Влад Малихін став чемпіоном NCAA

За логістику спортсменів відповідає німецька компанія, а університет повністю забезпечує атлетів.

«У них є стипендія, їх готують американські тренери на американських базах, вони беруть участь у змаганнях. Єдина умова – ці студенти мають виступати за Україну, і двічі на рік приїздити на національну першість, аби відбиратися до збірної та брати участь у міжнародних стартах».

За перші півроку такої роботи з дванадцяти українських студентів, які поїхали до США, п’ятеро вже оновили особисті рекорди. Наприклад, стрибун з жердиною Владислав Малихін, який з 2017 року не міг покращити свій особистий рекорд, зробив це у США через 4 місяці. Успішно виступили й Вероніка Крамаренко, Карина Вегнер та Антон Копитько. Детальніше про їх виступи тут.

Вероніка Крамаренко

За словами Євгена Проніна, попри такі результати, ця програма викликала бурхливе незадоволення в українському легкоатлетичному просторі. Проте, він упевнений в її перспективності.

«Я отримав купу критики від тренерів старшого покоління за те, що ніби-то виводжу таланти з України. Але у нас війна – у нас нема де тренуватися, у нас блекаути й інші проблеми… а там вони тренуються у нормальних умовах, глобалізуються, отримують контакти, вивчають мову – потім повернуться і будуть виступати за Україну. Головне, що вони в безпеці, вони тренуються і показують результат».

Карина Вегнер

Зазначимо, що американські студенти вже змагаються в Україні. Так, жердинниця Карина Вегнер (3,30) та висотниця Вероніка Крамаренко (1,70) виграли бронзу та срібло молодіжного ЧУ в Івано-Франківську, а Нікіта Строгалєв (5,00) – срібло у стрибках з жердиною на КЧУ. А володар юніорського рекорду України Влад Малихін буде змагатися на Європейських іграх у секторі зі стрибків з жердиною.