Емоції після Олімпійських Ігор у Токіо вже вщухли і «королева спорту» навіть встигла потішити новими вражаючими здобутками та неочікуваними поворотами. Але все ж Олімпіада-2020 назавжди залишила свій слід в історії легкої атлетики. Тож аби не згубити найважливіше, Жорстка Атлетика зібрала все до купи. Як то кажуть «повторення — основа навчання».
Трохи цифр і статистики
За даними World Athletics до фіналів у Токіо вийшли рекордні 83 країни, при цьому 43 команди зійшли на подіум (cеред них і Україна), а 23 з них можуть похизуватися золотими нагородами.
За десять змагальних днів на Іграх було встановлено три світові рекорди, 12 олімпійських, 28 континентальних та 151 національний рекорд.
Загалом атлети подолали дистанцію у 2 045 750 метрів у змаганнях на доріжці та 10 737 кілометрів у змаганнях на шосе. У технічних видах снаряди відправили на 1508 метрів у сумі і разом спортсмени настрибали 2490 метрів.
Головні герої
На одне золото більше довелося розщедритися оргкомітету Токіо-2020. Винуватці цьому: італієць Джанмарко Тамбері та катарець Мутаз Баршим, які разом зійшли на першу сходинку п’єдесталу у стрибках у висоту (2,37м), показавши абсолютно однаковий результат і відмовившись від перестрибки на пониження.
Що цікаво, Тамбері мріяв про Токіо з далекого 2016-го, коли йому довелося дивитися Ігри в Ріо з ліжка у гіпсі. Саме той самий гіпс він і прихопив до Токіо.
Маресль Джекоббс тепер точно в ранзі національного героя. Хто б міг подумати, що італійці везтимуть золото чоловічої 100-метрівки та естафети 4 по 100? Сенсаційне повернення Олімпійської 100-метрівки в Європу через майже 30 років! Після оновлення рекорду Європи в півфіналі Джекоббс робить неможливе – залишає всіх суперників позаду в фіналі! На додачу до золотої нагороди Марсель ще раз оновлює Рекорд Європи (9,80) і разом з товаришами по команді забирає естафетне золото до Італії!
Сміливість року – так можна було б назвати те, що надумала Сіфан Хассан: три дистанції, які важкувато назвати поєднуваними, тим паче в рамках одного турніру і ще й якого! Тим не менш золото на 5000 та 10000 метрів, а на додачу бронза на 1500 метрів в кишені у Нідерландки. А це на секундочку 6 непростих тактичних забіги фактично поспіль.
Елейн Томпсон-Гера – безсумнівна королева спринту у Токіо: захистила титули в індивідуальних видах: 100 і 200 метрів, ще й виміняла срібло Ріо на золото Токіо у естафеті 4 по 100.
Те, до чого все йшло, таки сталося: легендарний 26-річний рекорд українки Інеси Кравець (15,50) – пав. Тепер звання рекордсменки світу у потрійному стрибку за Венесуелою Юлімар Рохас, яка у фіналі стрибнула потрійним 15.67 м
Легко, невимушено і дуже красиво Карстен Вархольм оновив світовий рекорд на 400-метрівці з бар’єрами. І ще й разом з колегами по доріжці влаштував справді історичний забіг! Срібний призер Рай Бенджамін – 46,17 також перевершив попередній світовий рекорд + 2 рекорди континенту + 3 національні рекорди! При цьому Вархольм скинув з попереднього світового (46.70) одразу більш ніж 7 десятих секунди!
Грант Холловей – певно, був однм з найочікуваніших претендентів на чемпіонство на головному садіоні Токіо, а врешті став найбільшою несподіванкою. Тримаючи безапеляційне лідерство в сезоні Грант поступився представнику Ямайки на 110 метрів з бар’єрами. Але все ж з повагою відреагував на перемогу конурентів.
Сідні Маклафлін – 21-річна американка покращує свій же рекорд майже на пів секунди – 51,46!
Арманд Дуплантіс був настільки близьким до чергового рекорду, але не цього разу. Тим не менщ тепер 21-річний швед має на своєму рахунку золоту медаль Олімпійських Ігор!
Якоб Інгебрігтсен! Оце був фінал 1500-метрівки! Такий фініш і який же результат! Рекорд Європи, рекорд ОІ, золото ОІ. Куди далі прямує цей хлопець? Просто нагадаємо, що йому лише 20.
Ну і на десерт. Король марафону – Еліуд Кіпчоге захищає свій титул (2:08:38)! Еліуд став лише третьою людиною на планеті, кому вдалося захистити титул олімпійського чемпіону в марафоні. Відрив кенійця (1:20) став найбільшим відривом в олімпійському марафоні з часів перемоги Френка Шортера в 1972 році. Подейкують, що Еліуд всерйоз націлився на Париж-2024! Чи вийде в нього? Подивимося! Лишилося 3 роки!
Фото: Getty Images