Вчора, 8 серпня, завершилися випробування на Олімпійських Іграх в Токіо-2020. Пройшла церемонія закриття свята, а естафета передана Парижу, де вже за 3 роки відбудуться XXXIII Олімпійські Ігри. До речі, на фото (що на обкладинці) є слово ARIGATO, що з японської – ДЯКУЮ. Редакція Жорсткої Атлетики дякує вам, нашим читачам, що обираєте і читаєте нас. І ще, ми дякуємо усім спортсменам і тренерам за працю, нагороди і емоції!

Давайте згадаємо як це було і що ми маємо по закінченню Олімпіади:

🥇 ЗОЛОТО

1. Жан Беленюк у фіналі греко-римської боротьби (до 87 кг) боровся за перше місце на Олімпіаді із представником Угорщини – Тамашем Льорінцом, де завершив боротьбу з рахунком 5:1 на свою користь.

🥈 СРІБЛО

1. Олександр Хижняк (бокс) змагався із представником Бразилії – Ебертом Консейсаном у категорії до 75 кг. Олександр зі старту домінував, однак у третьому раунді пропустив удар і опинився на канвасі, суддя моментально зупинив бій. Попри все, українець став срібним призером;
  2. Людмила Лузан та Анастасія Четверикова забрали срібло у каное-двійці на дистанції 500 м;
  3. Олена Старікова на велотреку у півфіналі випередила тричі чемпіонку світу і бронзову призерку Лондона-2012 Лі Хвейші з Гонконгу, але у боротьбі за золото поступилася світовій рекордсменці Келсі Мітчелл з Канади;
  4. Анжеліка Терлюга – віце-чемпіонка Олімпійських Ігор з карате (до 55кг)! І володарка першого срібла ОІ з карате в Українській історії!;
  5. Михайло Романчук проплив надскладні 1500 метрів вільним стилем за 14:40.66 хв. Буквально секундна перевага була у суперника. Оце заруба відбувалась у басейні;
  6. Парвіз Насібов у греко-римській боротьбі (до 68 кг) у фінальному поєдинку поступився іранцю Мохаммаду Реза Гераї, однак став віце-чемпіоном.

🥉 БРОНЗА

1. Першопрохідцем у бронзових нагородах стала дзюдоїстка Дар`я Білодід;
  2. Марта Федіна та Анастасія Савчук стали медалістками в артистичному плаванні – дует, довільна програма;
  3. Марта Федіна, Анастасія Савчук, Єлизавета Яхно, Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко, Катерина Різник – наші дівчата посіли третю сходинку п’єдеталу у синхронному плаванні;
  4. 19-річна Ярослава Магучих стала бронзовою призеркою зі стрибків у висоту на своїх перших Іграх з результатом – 2.00 м. Оце дебют і відразу з нагородою;
  5. Неймовірна Людмила Лузан додала нагороду до української скарбнички у каное на 200 метрів;
  6. Фехтувальник шпагою Ігор Рейзлін на двобої у фіналі виборов свою медаль у італійця Андреа Санталеллі з рахунком 15:12;
  7. Каратист Станіслав Горуна змагався з італійцем Луіджі Бузе, де зазнав поразки із рахунком 0:3, але без нагороди не залишився;
  8. Олена Костевич та Олег Омельчук, стрільба з пневматичного пістолета (дистанція 10 м), перемогли у малому фіналі сербську пару Зорану Аруновіч і Даміра Мікеца (16:12);
  9. Михайло Романчук, плавання на дистанції 800 метрів вільним стилем: 7.42,33 хв;
  10. Тенісистка Еліна Світоліна перемогла у наднапруженому матчі трвалістю 2,5 години! Рахунок бронзовго фіналу: 1:6, 7:6, 6:4;
  11. Ірина Коляденко на килимі з вільної боротьби (до 62кг), спортсменка у півфіналі змагалась із латвійкою Анастасією Григор‘євою. З рахунком 3:1 Ірина завершила участь та ОІ;
  12.  У бою за бронзу з вільної боротьби (до 68 кг) Алла Черкасова перемогла японку, чемпіонку Ріо-2016 Сару Досьо – 2:0.

Вперше в історії Олімпіад українські спортсмени не змогли виграти більше однієї золотої нагороди. За кількістю медалей Україна показала передостанній результат у своїй історії. Менше нагород було здобуто лише на попередніх Іграх у Ріо-де -Жанейро (11 медалей). Цього разу 19 нагород поїхали до Украни! За медальним заліком ми на 44 позиції.

Загалом же в Токіо взяли участь 11 тисяч спортсменів з 206 країн-учасниць і розіграли 339 комплектів нагород. Одразу 93 країни зуміли завоювати медалі. Це кращий результат в історії проведення ОІ.