25 квітня кияни пригадали, що таке перекриття центра міста задля бігових заходів, а самі бігуни, чи не вперше, більш ніж за рік, знову відчули емоції масового старту головними вулицями столиці. Більше того – старт приймав ще гостей з-за кордону, а саме учасників чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з марафону, який відбувався в рамках Kyiv Euro Marathon.

У рамках чемпіонату ABAF змагалися пердставники сімох країн. Перемогу з результатом 2:36:28 год відсвяткувала хорватка Ана Штефуль. У змаганнях серед чоловіків першим фінішну лінію перетнув турок Мерт Гірмалегесе (2:18:28 год), проте він біг поза конкурсом. Але і в рамках чемпіонату ABAF перемога була також за марафонцем з Туреччини. Хусіє Джан з особистим рекордом виграв золото (2:19:22 год), а Халіль Яшін став другим (2:24:08 год).

Такі виступи принесли представникам Туреччини серед чоловіків виграш і в командному заліку. У жінок же в комадному заліку кращими стали українки – Юлія Тарасова й Світлана Советченко. Тарасова подолала дистанцію за 2:52:00 год (4 позиція), а Советченко встановила особистий рекорд – 2:54:43 год (5 місце).

Що стосується чоловіків-українців, то Дмитро Пожевілов завоював бронзу (2:28:53 год) і разом з Сергієм Поповим (2:41:10) піднявся на другу сходинку в командному заліку.

Декілька слів про враження наших атлетів з їх же соцмереж:

Сергій Попов: “Згадав, що таке бігти марафон. Відчув слабкі сторони. Звичайно хотілося швидше, але організм сказав «Рано». Я ще покажу своє!”

Світлана Советченко: “Сьогодні вийшло пробігти по особистому. Ми з Юлією Тарасовою відвоювали перше місце в командному заліку. Головними нашими конкурентами була команда з Туреччини. Але дівчата зійшли з дистанції. Хоча довгий час були лідерами гонки. Але марафонська дистанція тим і небезпечна!”