Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

31 липня-2 серпня пройшов гірський біговий ультрамарафон 100 БУКО миль. В рамках заходу організатори, “Твоя Пригода” передбачили аж 5 дистанцій різної категорії складності, від 24км до 175км. Власне дистанція “Несамовите й Піп“, яка складала 175км з набором 10 500 метрів – була основною і для її подолання учасники мали вкластися у ліміт 54 години.

Серед чоловіків цього року, як і минулого, найшвидшим знову виявився Андрій Ткачук, його фінішний час склав 26 годин 26 хвилин, що більш ніж на 8 годин швидше за учасників, які посіли 2-3 місце на подіумі в абсолюті! Примітно, що другими в абсолюті фінішували Віталій Бідюк і Дарія Боднар (!), яка минулого року була третьою в абсолюті. А перша п’ятірка серед чоловіків виглядала так:

  1. Андрій Ткачук – 26:26:25
  2. Віталій Бідюк – 34:45:51
  3. Віталій Меренков – 35:19:06
  4. Єгор Петренко – 38:55:38
  5. Денис Соколов – 41:10:52

Переможець найдовшої дистанції 100 БУКО миль, Андрій Ткачук, охоче поділився враженнями від гонки.

Підготовка

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Особливо ніякої підготовки до старту не було: тренувався у звичайному для себе режимі. За чотири дні до старту закрив тиждень вже майже звичними 200 км… Щоправда за тиждень до старту таки у п’ятницю махнув у гори розвідати новий шматок дистанції і це зайняло десь 56 км. Потім почав зменшувати кількість тренувальних кілометрів перед стартом, щоб трохи відновитися і підійти до перегонів більш-менш відновленим та свіжим.

Про дистанцію

Загалом цьогорічна дистанція стала більш біговою та на ній додалось декілька технічних моментів. Легшою чи складнішою? Та мені й минулого року не було особливо важко… Але тепер додався дуже довгий (десь 12 км) та пологий підйом на полонину Рогнєска, який обов’язково треба було забігати. Фініші кілометри від КП (контрольного пункту) Перевал Присліп зайшли досить важкувато, бо вже давалася взнаки втома. Минулого року, як на мене, був  приємніший та легший пологий спуск перед фінішем.

Про саму гонку

Майже всю дистанцію долав досить легко та у комфортному для себе темпі. Інформацію про рух суперників отримував досить рідко, тому на неї не дуже доводилось орієнтуватися. Бачив їх тільки у момент старту, а далі весь час біг сам…

Харчування

Для мене витрати на будь-який старт мають бути бюджетні, тож дуже розраховував на їжу на КП. Але на одному КП стався форс-мажор, два інші не встигли за моїм темпом. На двох КП скуштував боґрачу й грибної юшки, а на одному бутербродів із салом та помідорами, ще на одному з’їв два сирничка, періодично під’їдав банани, апельсини, дуже смачні мафіни і запивав усе це колою…

За всю дистанцію спожив десь 19 різних гелів, 5 “Гутарів”, 6 “Магнезій”, 4 енергетичні батончики “Ендуренс” та один “Вольтедж енерджі”, трохи капсул “Антикрамп” та декілька літрів ізотоніку…

Цього разу навіть не відчував якогось дискомфорту, коли біг вночі. Про сон якось не думав жодного разу…

Про відновлення

Та ніяк особливо не відновлююсь… Цього разу знову забув після фінішу випити “Редженер”:) Просто багато їм і багато сплю. Легенько бігаю на стадіоні.

На що звернути увагу при відновленні? Та на те, що саме вам подобається та допомагає: масаж, басейн, сауна, велосипед, смачна та корисна їжа чи багато сну…

Плани

З 15-го серпня буду брати участь у “Ультрапробіг єдності “Сталевий Гарт 2020” – 500 км за 10 днів, а далі жодних особливих планів не маю, якщо що, то буду імпровізувати та якось себе розважати 🙂