У самому центрі історичного Подолу відбулась найбільша бігова подія України. Вже традиційно Nova Poshta Kyiv Half Marathon, який відбувся вже вдев’яте, зібрав п’ятизначну кількість учасників. Тринадцять тисяч бігунів вийшли на старт різних дистанцій від дитячої 400-метрівки до півмарафонської дистанції, яка між іншим, стала абсолютним рекордсменом за всю історію України – більше п’яти тисячі учасників.

Перемогу серед жінок з рекордом траси здобула кенійка Кімелі Дейзі Джепту, знявши з минулорічного рекорду траси Вікторії Калюжної близько 3-х хвилин, відтепер орієнтир становить 1:10:52. У чоловіків перемогу здобув кенієць Санг Бернард Черуійот з часом 1:03:41.

У коментарі після старту Бернард поділився наступними думками:

Я дуже радий перемогти сьогодні. До цього я ще не мав перемог на напівмарафонській дистанції в своєму профайлі, тому для мене це дуже важливо.
Надзвичайно добре все склалось з погодою, все сприяло бігу. Під час проходження дистанції вдалось навіть помилуватись краєвидами міста та річкою.

Дейзі також залишилась задоволеною і часом, і перемогою. З самого старту вона очолила жіночий залік і тримала лідерство до фінішу:

Гонка видалась дуже простою, дуже часто доводиться бігти наодинці, сьогодні суперниці не підтримали мій темп. Після фінішу я була дуже щасливою побачити свій результат, що став оновленням рекорду траси.
Також вчора під час тренувальної пробіжки мала змогу насолодитись краєвидами Києва.

Обидва переможці отримали гарні враженням від організації змагань, від міста і країни загалом.

Люди в Україні дуже гостинні, сподобалось, як зустрічали та організовували все навколо. Тепер є бажання  відвідати всі історичні місця Києва, – підсумував переможець серед чоловіків Бернард.

Цьогоріч в рамках Nova Poshta Kyiv Half Marathon пройшов і чемпіонат Асоціації балканських федерацій (ABAF) з напівмарафону, який став першим чемпіонатом міжнародної асоціації, що відбувся в Україні.

У жінок перемогу здобула Дар’я Михайлова з результатом 1:11:49, що стало оновленням її особистого результату на півмарафонській дистанції. У чоловіків перемога також дісталась представнику України Роману Романенку, його час 1:04:35.