19-річна українська легкоатлетка Аліна Шух стала чемпіонкою світу серед юніорів у метанні списа.

Вже у першій спробі Шух окреслила свої медальні наміри, відправивши спис на 53,42 м. У другій і третій Аліна лише поліпшувала цей результат – 54,53 м і 55,95 м. Саме 55,95 і принесли нашій спортсменці перемогу на чемпіонаті світу U20. Для Аліни це найкращий результат сезону.

Зазначимо, що  срібну медаль виграла японка Томока Кувазое (55,66 м), а бронзову – американка Дана Бейкер (55,04 м).

Перед моєю останньою спробою я не знала, що я виграю. Я добре підготувалася, і це чудовий результат. Я не можу ще повірити, що я перемогла. Я просто отримувала задоволення від того, що я роблю. Напередодні я думала, що маю рівний результат з іншими дівчатами, але не думала, що зможу перемогти.

Однак, я отримала травму, тому я дуже засмучена – сподіваюсь, що я зможу все-таки змагатися в семиборстві завтра“, – сказала у коментарі для IAAF після перемоги Аліна, для якої саме семиборство є основною дисципліною і де вона входить до числа фавориток.

Та, на жаль, наступного ранку, 12 липня, Шух була змушена відмовитися від подальшої участі у турнірі через травму. Виявилося, що під час однієї зі спроб у метанні списа вона травмувала привідний м’яз стегна.

Попри травму Аліна все ж вирішила боротися до останнього. У першому виді, бігу на 100 метрів з бар’єрами, вона показала час 14,68 секунд. Після фінішу і консультації з лікарями стало остаточно зрозуміло, що далі продовжувати змагання Аліна не зможе.

Аліна уже почала відновлення. До наступного турніру – чемпіонату Європи – лишається майже місяць. За словами спортсменки, вона впевнена у тому, що незабаром знову буде здорова, і зробить максимум можливого для того, щоб виступити у Берліні і зробити це успішно, повідомляє ФЛАУ.

Тож, бажаємо Аліні якнайшвидшого відновлення, а поки пропонуємо потішитися переможною спробою спортсменки у метанні списа!

Джерело: ФЛАУ, IAAF